Rozliczanie zeznań podatkowych to niemiły obowiązek, jednakże można go załatwić dość szybko

Gdy zbliża się termin złożenia pitu, bardzo dużo osób rozmyśla nad tym czy lepiej załatwić tę sprawę poprzez sieć czy metodą tradycyjną, uzupełniając papierowe dokumenty. Na pewno wypełnianie pitów na laptopie jest o znacznie prostsze, jednakże musimy pamiętać o paru istotnych sprawach, zanim za to się zabierzemy.


Nie każdy wie, że pity przez sieć składa mnóstwo osób i prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości niemal wszyscy podatnicy będą to robić.


Jeżeli się na to zdecydujemy, to mamy do wyboru parę opcji. Najłatwiejszą będzie naturalnie użycie witryny Ministerstwa Finansów, gdzie funkcjonuje specjalistyczna Platforma do rozliczania zeznań podatkowych. Nieważne czy chcemy wypełnić pit 36, pit 28 czy jakikolwiek inny – w tym miejscu znajdziemy wszystkie dostępne formularze, które będziemy mogli uzupełnić oraz wysłać do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Uzupełniając formularze w Internecie z pewnością popełnimy znacznie mniej pomyłek, a sporo miejsc zostanie uzupełnionych za nas przez skrypt, który wyliczy odpowiednie sumy. Poza tym od paru lat działa też usługa wstępnego uzupełniania druków przez Urząd przydatne informacje na . Jeżeli pracujemy wyłącznie w jednej firmie, to może zdarzyć się tak, że otrzymamy już uzupełniony formularz pit 36 czy 37, który będziemy musieli jedynie przejrzeć oraz wysłać. Jest to niesłychanie wygodne rozwiązanie.


Zobacz również

Czy zaciekawi nas firma w Niemczech bez meldunku?

programiści na konferencji
Napisane przez: Erik (HASH) Hersman
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Czasami dzieje się tak, że chcemy założyć działalność poza granicami swojego kraju, bo np. mają lepsze programy dla początkujących firm. Trzeba się wtedy wywiedzieć jak to wszystko wykonać, tak by okazało się być zgodnie z prawem i abyśmy mogli jak najlepiej się rozwijać.


Czy chcemy żeby była firma w Niemczech bez meldunku?


Należy się zastanowić nad tym, gdzie pragniemy założyć własną działalność i w jaki sposób pragniemy to zrobić.


rok
Napisane przez: Dennis Adams
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Kolejną opcją będzie ściągnięcie bezpłatnego programu do uzupełniania zeznań podatkowych. W sieci znajdziemy ich bardzo wiele, starczy tylko włączyć przeglądarkę i wpisać odpowiednie słowa kluczowe. Dobrze będzie przeglądnąć najróżniejsze zestawienia, aby wiedzieć, który z nich będzie najlepszy . Jednakże problem z bezpłatnym oprogramowaniem jest taki, że często posiada on wstukany na stałe numer KRS fundacji, która otrzyma jeden procent naszego zobowiązania podatkowego. Jeżeli zatem pragniemy na przykład przesłać pieniądze Fundacji Słoneczko, która dba o osoby niepełnosprawne, to samodzielnie będziemy musieli wpisać numer 0000186434. W takim wypadku dobrze będzie pomyśleć o nabyciu programu do uzupełniania zeznań podatkowych lub złożeniu ich w formie papierowej. Jeśli zależy nam na tym, żeby owa decyzja należała do nas, to musimy zapamiętać, żeby odnaleźć program, który nam pozwoli wpisać numer KRS samodzielnie.


W przypadku więc, kiedy zdecydujemy, iż nasz 1% dostanie Fundacja Słoneczko posiadająca numer 0000186434, to będziemy musieli samemu wpisać go w odpowiedniej ramce.


Trzeba również pamiętać, by załatwić wszystkie sprawy związane ze składaniem zeznań podatkowych w terminie, gdyż nawet niewielkie opóźnienie może nas narazić na nieprzyjemne konsekwencje i karę.
18/06/21, 22:11:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.