Najpopularniejsze posady w branży komputerowej

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym ulegają zmianom preferencje na rynku pracy. Ogromny rozkwit zanotował sektor usług, w którym zatrudnienie znajdują przede wszystkim uczniowie szkół wyższych chcący zarobić na własne potrzeby.


kosmetyczka
Napisane przez: Keith Williamson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Nierzadko pozostają jednak w pracy nawet po zakończeniu nauki na ich uczelniach, bo jest to szalenie szybko rozwijająca się branża.


Wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Zaczerpnięte z: empak.com.pl


Ludzie podczas pracy przy komputerach
Napisane przez: rikkiprince
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Wyprzedza ją wyłącznie sektor komputerowy, który zanotował jeszcze większy rozwój. Coraz więcej korporacji szuka pracowników na takie stanowiska jak copywriter, administrator Windows, specjalista od wideo, programista, czy tzw. social media ninja. Ten ostatni dotyczy przede wszystkim młodych ludzi, którzy w naturalny i intuicyjny sposób funkcjonują w mediach społecznościowych. Administrują one profilami przedsiębiorstw na Facebooku czy Instagramie. W dzisiejszych czasach bowiem nie powinno się pozwalać na to, by przedsiębiorstwo nie istniało w social mediach, ponieważ przestanie się rozwijać. Praca jako administrator Windows jest jednak znacznie lepiej wynagradzana. Ktoś, kto piastuje tę funkcję opiekuje się choćby zarządzaniem bazą danych, pomocą techniczną użytkownikom sieci w kwestii systemu operacyjnego, czy zwyczajnie administrowaniem siecią komputerową. Wiele firm szuka też PRacowników na stanowisko programisty. Nierzadko niezgodnie z prawdą sądzimy, że wykształcenie w tym kierunku jest niezwykle trudne do pozyskania. Prawdą jest jednak, że wystarczy dobrze zapoznać się z językiem informatycznym, a umiejętności same przyjdą podczas ćwiczeń. Wysiłki włożone w praktyczną naukę programowania niewątpliwie będą odpowiednio wynagrodzone przez potencjalnych pracodawców.


Zobacz również

Jakie kursy wybierać

Szkolenia dla firm
Napisane przez: tec_estromberg
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kiedy mamy niedużą firmę, najzupełniej nie zatrudniamy ludzi, zapewne zbytnio nie zajmujemy się kwestiami mającymi związek z zatrudnianiem ludzi. Jednak kiedy firma niejako idzie do przodu, w większości przypadków czymś niezwykle ważnym jest to by dbać o pracowników. A więc trzeba skompletować porządną ekipę, ale również należy dbać o to, aby nieustannie udoskonali swoje umiejętności zawodowe.


Branża komputerowa jest chyba w tej chwili najciekawszą i najprężniej rozrastającą się spośród wszystkich.


Z pewnością jest jednocześnie jedną z tych, w których zarabia się najwięcej, a jak wiadomo jest to istotne kryterium w kwestii wyboru pracy. Na zdobycie wykształcenia nigdy nie jest za późno, sprawdź się przy komputerze!
17/12/05, 13:25:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.