Jak skutecznie zarządzać firmą?

W obecnych czasach, jakie cechuje ogromna konkurencja w niemalże każdej dziedzinie gospodarki liczy się skuteczność organizacji. Właściwe kierowanie firmą na każdym jej szczeblu jest jednym z kluczowych aspektów, które składają się na powodzenie przedsiębiorstwa.


W teorii ale również i w praktyce znajdziemy wiele metod kierowania, jakie były używane do kierowania biznesem na przestrzeni wieków. Jedną z najbardziej znanych a zarazem skutecznych metod jest zarządzanie przez cele czyli tak zwane MBO - renmowane zarządzanie przez cele. Jest to program, w jakim cele organizacji są jasno sprecyzowane, tak żeby pracownicy mieli klarowny obraz tego, w którą stronę zmierza firma. Cele w firmie, która wykorzystuje działanie MBO są wspólnie ustalane przez menedżerów jak i podwładnych, a postęp pracy jest regularnie sprawdzany.


Zobacz również

Wywiadownia gospodarcza legalnie pozyskuje informacje na temat innych firm

Akta firmowe
Napisane przez: innovate360
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W obecnych czasach w każdej dziedzinie działa dużo przedsiębiorstw, co oddziałuje na konkurowanie o klienta. Niestety często bywa tak, że zamiast skoncentrować się na swej firmie i wytwarzaniu różnorodnych dóbr na bardzo dobrym poziomie, przedsiębiorstwa szpiegują konkurencję, aby wykorzystać ich najlepsze i też najsłabsze punkty.


informacje
Napisane przez: Eli Christman
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Chryzantema wielkokwiatowa
Napisane przez: Dorcia


Niezwykle ważną sprawą w MBO jest egzekwowanie ustalonych reguł podczas wyznaczania celów organizacji (w zgodzie z regułą SMART) - muszą być one umieszczone w kolejności ich priorytetów, powinny być zgodne z całościową polityką organizacji oraz realne do osiągnięcia jak również ambitne.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (https://educentrum.com.pl/kierunki/higienista-stomatologiczny/), w którym są tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Wypada dodać, że w całość procesu powinni być zaangażowani wszyscy pracownicy, natomiast indywidualny wysiłek jest poświęcony wspólnemu celowi. Całość MBO możemy określić jako model, jaki w ostatecznym rozrachunku jest mocno skoncentrowane na osiąganiu założonych rezultatów. W ten sposób bardzo łatwo można ocenić postępy i porównać pracowników na konkretnych stanowiskach.


Trzeba jednak pamiętać o tym, aby samo dążenie do wykonania zadań nie niszczyło ducha zespołu oraz efektywnej współpracy. Dlatego też trzeba stale weryfikować czy zarządzanie przez cele w naszej organizacji przynosi zakładany skutek i nie powoduje niepotrzebnych konfliktów.
19/05/15, 15:15:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.