Wiele firm zatrudnia przeróżnego rodzaju pracowników, gdyż pracy jest nazbyt wiele, aby mogła wykonywać ją jedna osoba

Jeśli jesteś biznesmenem i posiadasz firmę, to na pewno nie raz myślisz dlaczego przyjęcie pracownika jest tak szalenie obciążające.

Zazwyczaj wyrokuje się, że pracownik kosztuje dyrektora firmy niemal dwa razy więcej niż wynosi kwota netto na umowie dla zatrudnionego. Toteż skąd tak wysokie sumy?
Pracownik z własnej wypłaty odprowadza do państwa różnego typu podatki oraz składki. Przez to jego wypłata netto (czyli to co naprawdę otrzymuje na rękę) jest mniejsza od wypłaty brutto, która została wpisana na umowie. Różnica to mniej więcej 30%, więc nie wydaje się to być nic nieznaczna sumka. Z naszych pieniędzy jesteśmy zobligowani wspierać przeróżne urzędy, na przykład ZUS. Wysokość składek ZUS (zobacz zus dla przedsiębiorców 2020 od dochodu) prezentuje się następująco: najwięcej środków wydajemy na składki emerytalne, rentowe, wypadkowe, a później na ubezpieczenie społeczne – te pieniądze trafiają do Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki temu, że mamy ubezpieczenie, możemy bezpłatnie korzystać z porad lekarskich oraz różnych badań, gdyby coś nie daj boże nam się stało.
wysokość składek zus

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Pracodawca po swojej stronie także płaci za nas niemalże identyczne składki.

Wejdź na ten link oraz zobacz w treści (https://www.workservice.pl/szukaj-ofert/?query=&location=%C5%81%C3%B3d%C5%BA&district=&country=&worktype=a972&published=&sort=published_atr) zamieszczony tam artykuł. Są tam dodatkowe wiadomości. One też prezentują taką problematykę.

Dodatkowo opłaca jeszcze środki na Fundusz Pracy. W każdym przypadku (etatowiec oraz pracodawca) największy odsetek pochłaniają składki emerytalne, a więc pieniądze te będą gwarantować nam przyszłą emeryturę.

Warto czasami sprawdzić czy nasza firma oddaje do ZUS-u wszystkie składki, tak jak mówi prawo. Dzięki temu w przyszłości unikniemy niemiłych niespodzianek.