Jeżęli posiadasz przedsiębiorstwo zadbaj o obowiązkowe składki

Posiadanie przedsiębiorstwa bywa niezwykle skomplikowane. Chodzi tu rzecz jasna o zorganizowanie pracy, bogatą działalność marketingową, ale również o przepisy prawne, których każdy przedsiębiorca musi się trzymać.
Startujące firmy nierzadko miewają problemy z wytyczeniem wysokości składek, które należy odprowadzać na przykład do ZUS.

wymiana walut

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest skorzystać z pomocy fachowych biur rachunkowych, by spać bez trudności. Należy wiedzieć, że wysokość składek ZUS zależy głównie od wielkości przeciętnego wynagrodzenia i od minimalnego wynagrodzenia. Istnieje oczywiście wiele rodzajów składek. Są to przykładowo składki emerytalne, rentowe lecz również chorobowe, zdrowotne, wypadkowe bądź na fundusz pracy. Jeżeli chodzi o przedsiębiorstwa wiemy już doskonale, że wysokość składek wzrosła. Podwyżka jest efektem założonego w budżecie wzrostu pensji na 2017 rok.
Rekrutacja

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
strony
Warto wiedzieć, iż jeżeli jesteśmy startującymi przedsiębiorcami, możemy odprowadzać składki preferencyjne. Zależą one oczywiście od wysokości pensji minimalnej na bieżący rok. Składki preferencyjne można płacić maksymalnie przez dwa lata. Aktualna wysokość składek ZUS to kwestia, która wciąż się zmienia. Warto zatem zatrudnić biuro księgowe, które pomoże nam rozwiązać te kwestie. My wówczas zajmiemy się zagadnieniami naprawdę istotnymi dla firmy. Dobrze byłoby, żebyśmy wybrali sprawdzone biuro rachunkowe. Popytajmy wśród znajomych przedsiębiorców i sprawdźmy opinie w sieci. Dobre biuro rachunkowe przyszykuje dla nas również atrakcyjne umowy pracownicze i przypomni o kursach BHP.

Akty prawne (M.Musiał – adwokat czestochowa) odnośnie zatrudniania pracowników szybko się zmieniają, dlatego dobrze jest zatrudnić zewnętrzną firmę rachunkową, dzięki niej zawsze będziemy mieli aktualne wiadomości.