Wysokość składek ZUS – a więc, wszystko co dobrze jest na ten dokładny temacik wiedzieć

ZUS – czyli najzwyczajniej „Zakład Ubezpieczeń Społecznych” – to idealnie znana wszystkim instytucja, która może choć często nie musi nam dopomagać (każdym kto ogląda wiadomości wie o czym tu mowa).

konstrukcje

Autor: Klearchos Kapoutsis
Źródło: http://www.flickr.com
Wewnątrz naszym dzisiejszym artykule zbliżymy Państwu wysokości ich składek oraz wszystko co dobrze jest na ich temacik mieć pojęcie – wystarczy, iż do końca przeczytacie nasz nowiutki felieton!

Na samym początku tekściku jesteśmy zmuszeni zaznaczyć, iż dane na temacik składek – poza naszym tekścikiem – znajdą Państwo także na samej stronce Internetowej ZUS-u i w innego rodzaju artykułach temu poświęconych. My dzisiaj zbliżymy jedynie dane podstawowe, takie jak: jakie są stópki procentowe składek (chodzi o składki na ubezpieczenie społeczne), oraz ich wysokość. Zaczniemy dzisiaj od pierwszego wymienionego punktu – stopy procentowej.

Zainteresował Cię nasz tekst? Zatem spodobają Ci się ekstra źródła (http://zdrowie-legionowo.pl/pediatra/), które dadzą Ci sporo detali na ten temat. Zapraszamy więc do wejścia w podany link.

Stópka procentowa jest rozdzielona ze względy na typ składki ubezpieczeniowej, czyli: na ubezpieczenie typu emerytalnego – 19,52%, ubezpieczenia typu rentowego – osiem procent, ubezpieczenie typu chorobowego – 2,45%, oraz na ubezpieczenie wypadkowe – które to wynosi od 0,40% aż do 3,60%.

Co do drugiego punktu, którego przezwiemy: wysokość składek zus, to bywa on zależny od typu składki, czyli: na ubezpieczenia społeczne (które wynosi 812,61 złotych z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym, albo Bez za 749,94 złotych), na ubezpieczenie typu zdrowotnego (z ubezpieczeniem może wynieść 297,28 złotych, a Bez 297,28 złotych), oraz ostatni typ składki na Fundusz Pracy (który to wynosi równocześnie wraz z ubezpieczeniem jak i Bez – sześćdziesiąt dwa złote i sześćdziesiąt siedem groszy złotówek).