Jak zgrać zespół albo polepszyć współpracę? Najnowsze propozycje praktycznych warsztatów.

Szkolenia outdoorowe – jak ta nazwa sugeruje – są zwykle przeprowadzane poza miejscem pracy zespołu, najczęściej na otwartym powietrzu. Uczestnicy przechodzą zaplanowane dla nich konkurencje sprawnościowe, jakie aktywizują do stałej współpracy z pozostałymi członkami zespołu. W jakim celu się je robi i do kogo są adresowane?

Najczęściej tego typu szkolenia przygotowywane są dla osób, które przepracowały ze sobą pewien czas albo dopiero będą współpracować. Podstawowym celem tego rodzaju szkoleń jest zintegrowanie pracowników oraz rozwijanie umiejętności pracy w zespole, a także umiejętności szybkiego zażegnywania konfliktów. To równocześnie zgranie zespołu i rozrywka – .

Ta porządna treść (https://www.ecodrive.com.pl/cennik), ma podobne informacje na omawiany temat, zatem nie zwlekaj, a poznaj w szczegółach wiadomości na to zagadnienie.

Niektóre szkolenia dla handlowców również mają bardzo rozrywkowy charakter i na podstawie case studies czy też gier strategicznych uczestnicy szkolenia pozyskują i utrwalają zdobytą wiedzę. Czasem się zdarza, że szkolenie jest częścią całego wyjazdu integracyjnego.

kurs

Autor: Trentino as a Lab
Źródło: http://www.flickr.com

Szkolenia outdoorowe cechują się również tym, iż wypełniają je różne zajęcia dodatkowe o walorze rozrywkowym i rekreacyjnym, zaplanowane na otwartym powietrzu oraz w obiektach zamkniętych, które uatrakcyjnią proces szkoleniowy czy też pozwolą się zrelaksować po długim dniu warsztatowym. Zwykle są to paintball, spływy kajakowe, rajdy, ogniska czy bardziej spokojne atrakcje dodatkowe jak masaże albo basen. Spotkania typu „wieczór z karaoke” na dobre wychodzą już z mody. Szkolenia dla handlowców – poznaj szkolenia dla handlowców – bardzo rzadko odbywają się w wynajętych do tego celu salach szkoleniowych, a coraz częściej w budynkach, w jakich możemy nie tylko w komfortowych warunkach przeprowadzić szkolenie, ale też skorzystać z innych atrakcji i nawiązać kontakty z ludźmi z branży.

Bardzo ważne, żeby w taki sposób przeprowadzić szkolenie, by uczestnicy wynieśli ogromną porcję nowych umiejętności i pomyślnie przeszli końcowy egzamin, a poszczególne partie ćwiczeń i prelekcji były ułożone naprzemiennie i były przygotowane w przystępnej formie. Część rozrywkowa także jest istotna, ale nie najistotniejsza.