Jak profesjonalnie zorganizować konferencję lub szkolenie

Jeśli zamierzamy zorganizować konferencję lub szkolenie, mamy przed sobą wiele działań, które powinniśmy rozpocząć wiele tygodni naprzód, zależnie od wagi wydarzenia. Podstawą działań jest ustalenie liczby osób, które mają wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Kolejne ważne pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć, udzielić odpowiedzito: Jaka liczba uczestników szkolenia lub konferencji nas satysfakcjonuje, aby organizacja konferencji lub szkolenia okazała się sukcesem? Czy program konferencji będzie rozbudowany na 2 lub 3 dni, czy tylko na kilka godzin? Jakim budżetem dysponujemy? W odpowiedzi na te kwestie niezwykle przydatny okaże się program, w miarę możliwości szczegółowo rozpisany na godziny.

W przypadku gdy organizujemy szkolenie, należy porozmawiać z szkoleniowcami i trener, ile czasu zajmie im zrealizowanie założonej tematyki szkolenia i czy ilość wiedzy, jaką zamierzają przekazać, nie przemęczy zanadto uczestników. Zajęcia powinniśmy dopasowywać pod względem tematycznym, przewidując przerwy na kawę lub posiłek. Magnesem przyciągającym uczestników bywa wspólna kolacja integracyjna, wizyta w teatrze lub spacer po mieście.

szkolenie iso

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku konferencji musimy z detalami określić jej zakres tematyczny i poświęcić czas na opracowanie listy mających na niej odczyty specjalistów. Chcemy pozyskać jako wykładowców uznane autorytety z danej branży, musimy ich powiadomić dużo wcześniej, a w naszych finansach wziąć pod uwagę kwoty honorariów.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem będą przydatne ekstra źródła (https://www.gastrocentrum.pl/meble-gastronomiczne/wozki-transportowe), które przedstawią Ci sporo detali na ten temat. Zapraszamy więc do kliknięcia w poniższy link.

Jeśli mamy skromne środki, możemy zwrócić się o sponsoring firm branżowych w zamian za czas na prezentację ich oferty. Zarówno stworzenie listy osób mających odczyty, jak i uczestników konferencji to bardzo czasochłonne przygotowania. Na koniec pozostaje opracowanie materiałów, które zamierzamy wręczyć uczestnikom.
Mając pełną listę uczestników konferencji, lub chociaż ich liczbę, należy poszukiwać miejsca szkolenia lub konferencji. Jeżeli nie posiadamy własnej sali konferencyjnej, albo zamierzamy zorganizować nasze wydarzenie w innym mieście, np. Wrocławiu, trzeba po prostu wrzucić w wyszukiwarkę frazy: sale konferencyjne wrocław (>>), sale szkoleniowe wrocław, sale do wynajęcia Wrocław. Otrzymamy pokaźny wybór firm świadczących te usługi. Dobierajmy miejsce z rozmysłem, bo atrakcje, jakie oferuje wielkie miasto, mogą odciągnąć uczestników konferencji. Decydujmy się na sale szkoleniowe- np. , z klimatyzacją, jeśli szkolenie będzie odbywało się latem, z profesjonalnym wyposażeniem, możliwością noclegu i cateringu, z dostępem do internetu – najlepiej bezprzewodowo. Wiele firm oferujących usługi wynajmu sal konferencyjno-szkoleniowych daje nam pełen pakiet usług – wybieramy właśnie takie, sami zajmując się kwestiami PR, czyli jak najszerszym poinformowaniem o tym wydarzeniu, oraz stroną merytoryczną przedsięwzięcia.