Kto może występować z propozycją w naszym kraju świadczenia z zakresu doradztwa skarbowego?

Czy wiesz, do której osoby należałoby się zwrócić, kiedy nie potrafisz znaleźć się w plątaninie różnych złożonych zapisów podatkowych? Wymóg płacenia podatków tyczy się wszelakiego mieszkańca Polski, również właścicieli różnych firm.

fence

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
eksperci

Autor: Katie Lips
Źródło: http://www.flickr.com
W tym przypadku pełna sprawa jest naturalnie bardziej skomplikowana niż w przypadku persony prywatnej. W grę wchodzą często albowiem takie np. sprawy jak te powiązane z przymusem płacenia opłat również (więcej szczegółów) za swoich członków personelu. Kto może dopomóc nam w rozstrzygnięciu tych zawiłych materii? Więc jest to przedstawiciel tak zwanego wolnego fachu, czyli członek personelu firmy, który funkcjonuje w tego typu dziedzinie jak doradztwo podatkowe. Żeby wykonywać ten fach nie można by zwyczajnie otworzyć agencji i ogłosić się takim doradcą. Mogłyby nim zostać wyłącznie persony wpisane na prowadzoną przez Krajową Radę Doradztwa Podatkowego listę, adwokaci oraz radcy prawni oraz osoby prawne wpisane do prowadzonego przez ministra rejestru osób kompetentnych do uprawiania takiego zawodu.
Żeby móc bowiem proponować takie świadczenia, taki doradca (zobacz doradca finansowy wroclaw) zobowiązany jest bowiem do zaliczenia specjalnego egzaminu państwowego. Składa się on z części pisemnej oraz ustnej. W wypadku potrzeby powtórnego podejścia do takiego testu, można by to zrobić dopiero po upłynięciu trzech mies.

Należałoby również dodać, iż na osobie, która wykonuje taki zawód jak doradztwo podatkowe ciąży np. obowiązek zawarcia ugody zabezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Warto również nadmienić, że funkcjonuje ranking bezkonkurencyjnych doradców podatkowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*