Jaką lokatę wyselekcjonować?

lokaty bankowe, a konkretniej szczędzenie przez bankowe lokaty posiada dzisiaj mnóstwo prześmiewców, jacy mówią, iż nie ma to większego sensu, ze względu na drobny zysk.
Mimo to, lokata terminowa nadal stanowi najpopularniejszy sposób lokowania nadwyżek pieniężnych wśród rodaków.

lokata

Autor: Adrian Scottow
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo tego że jest to zdecydowanie najprostszy sposób umieszczania pieniążków to dla wielu nadal najistotniejsze są reklamy, jakie przyciągają wysokim oprocentowaniem bez opisywania detali produktu.
Lokata terminowa to najprostszy inwestycyjny produkt, który polega na złożeniu depozytu z określonym terminem zapadalności. W chwili upływu owego terminu depozyt (suma lokaty) jest nam zwracany razem z naliczonymi a także zapłaconymi przez bank procentami. Czy lokata się opłaca? Wedle mnie z pewnością tak, gdyż przy zachowaniu 100% bezpieczeństwa uzyskujemy zysk.

Jeśli zainteresował Cię ten wątek, to obejrzyj także pozostałe równie ciekawe strony, które posiadają nie mniej ważne informacje.

Co więcej dochód ten możemy z góry sprecyzować znając parametry konkretnej lokaty terminowej. Stałe oprocentowanie bankowej lokaty może stanowić jej atut, lecz też minus – szczególnie w przypadku długoterminowych lokat. Dzisiaj ciekawe oprocentowanie lokaty np. trzyletniej wcale nie musi być równie zyskowne za rok. Może się w tak długim czasie mnóstwo wydarzyć. Jeżeli stopy procentowe zwiększą się wtenczas oprocentowanie twojej lokaty zostanie bez zmian dlatego przestanie ona być już zyskowna, zaś jej zerwanie może się wówczas nie opłacić (po upływie dłuższego czasu jej trwania).

Jednak w przypadku, gdy stopy procentowe spadną w trakcie trwania twej lokaty długoterminowej ze stałym oprocentowaniem wtenczas ty będziesz beneficjantem, ponieważ bank już zobowiązał się do wypłacenia Ci odsetek po stawce umówionej w chwili podpisania umowy.