Jaka jest różnica między zwyczajną kartą oferowaną do konta, a kartą kredytową?

Większość person, jakie mają własny rachunek w instytucji finansowej należy żałować, że nadal myli kartę debetową z kredytową. Są one bardzo podobne zarówno z wyglądu jak i w działaniu, jednak znacząco różnią się jednym, chociaż wyjątkowo podstawowym szczegółem.

karta kredytowa

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Jakim?
Więc karta, która proponowana jest do rachunku bieżącego to karta debetowa. Można by za jej sprawą zapłacić np. za zakupy w markecie. Wszakże uwaga, to samo można by zrobić za pomocą tej kredytowej. W jakim miejscu więc pozostaje odmienność? Więc, jak to zostało wspomniane uprzednio, ta debetowa jest złączona ze zwykłym rachunkiem w banku. W przeciwieństwie od takiego, karta kredytowa jest z kolei powiązana z kontem kredytowym. Innymi słowy jeśli płacimy za zakupy kartą debetową, to pieniądze zabierane są z naszego bieżącego majątku, z kolei za zakupy zrobione za sprawą karty kredytowej będziemy zmuszeni zapłacić w czasie dalszym. Cena zakupów nie będzie odjęta od należącego do nas salda, a zwiększy kwotę kredytu, jaki robiąc zakupy zaciągamy.

Ażeby móc korzystać z karty kredytowej należałoby spełniać 2 główne warunki: należy być personą pełnoletnią i uzyskiwać stałe dochody albo, będąc uczniem szkoły wyższej – mieć na uczelni stypendium.link do witryny inspektor nadzoru inwestorskiego wrocław inspektor nadzoru inwestorskiego wrocławPosiadanie karty kredytowej jest powiązane z rachunkiem kredytowym, na którym istnieje tzw. próg kredytowy. Jego wysokość ustala bank osobno dla wszelakiego swego klienta.

Przykładowo jeżeli wynosi on np. 1000 złotych, to można by dokonywać nabytków do tej właśnie sumy. Oszczędności jednak należy zwrócić, ponieważ zgodnie z nazwą zarówno karty jak i jej progu jest to kredyt, zatem postać kredytu.