Kontrola gaśnicy – czyli, kolejny temat z cyklu „co dobrze jest na ten dokładny temat mieć pojęcie?”

Porządna gaśnica jest to równocześnie niezbędna forma ochrony dla nas i dla naszych bliskich – nie ważne, czy posiadamy taką w domu, czy też w samochodzie, nigdy nie wiadomo, w jakim momencie może się przydać, gdyż jak to mówią „przenigdy nie wiadomo, co ma możliwość się wydarzyć”.

pocięte niszczarką dokumenty

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak każdziutki posiadacz gaśnicy winien mieć pojęcie o bardzo ważnej rzeczy – ma pojęcie o niej każdy kierujący pojazdem, w czasie gdy ktoś, kto posiada ją wyłącznie wewnątrz domku, oraz przenigdy nie posiadał nawet podstawowego przeszkolenia związanego wraz z ich znajomością, może w ogóle o niej nie mieć pojęcie…
catering

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Gaśnica to rzecz, która to przeciwko pozorom nie jest niełatwa w obsługiwaniu, jednakże musi być – i tutaj mocno zaznaczamy: MUSI – posiadać aktualną licencję, a by taką posiadać, gaśnica musi przynajmniej raz do roku zostać poddana konserwacji oraz przeglądowi, który bywa zgodny wraz z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W skróceniu takiego typu „zabiegi” przezywamy najzwyczajniej przeglądem gaśnic. Przegląd gaśnicy jest zmuszony być w rzeczywistości zgodny z tak zwanymi „Polskimi Normami” oraz samiutkimi instrukcjami od wytwórców konkretnego, posiadającego przez nas modelu.ciąg dalszy digitalizacja faktur digitalizacja fakturJednak jak osoba ma możliwość zrobić naszym osobom takiego rodzaju przegląd oraz konserwację? Odpowiedź na to nie bywa tak łatwa, jakby się mogło wydawać. Zwykle wydaje nam się, że do wszyściutkiego istnieją jacyś specjaliści i to właśnie ich szukamy, by pozbyć się sporej ilości problemików.

Tymczasem sprawa z gaśnicami tak nie wygląda, gdyż tak naprawdę w Polsce nie ma kogoś takiego jak „konserwator gaśnic”. Więc kto nam pomoże? Otóż przegląd jak się okazuje możemy zrobić samiutcy – wystarczy przejść malutkie przeszkolenie, by wiedzieć co i jak zrobić.