E- rozliczenie z Pit.

W roku dwa tysiące czternaście w rozliczeniach za rok miniony, ukażą się przemiany, na które powinno się zwrócić swoją uwagę. Dokładnie dwunastego listopada 2012 roku prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę z dnia 24.10.2012 w sprawie zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zmiany będą dotyczyć większej liczby podatników. Co to za zmiany?

Na przykład:
– reguły rozliczania kosztów zyskania dochodów z praw autorskich i pokrewnych
– zasady korzystania ze zniżki za Internet
– zniżki na podopiecznych

Osoby, które sądzą, że mieszczą się w tej grupie, powinny mieć na uwadze nowe zasady rozliczania się z PIT i być uważne przy uzupełnianiu formularza (zobacz więcej).

Na pomoc w tej sytuacji może przyjść biegły księgowy i fachowiec w tej dziedzinie lub aplikacja internetowa, czyli e rozliczenie z PIT za rok dwa tysiące trzynaście.

Czyżbyś czuł chęć na więcej tekstów na ten temat? Zachęcamy więc do kolejnej strony – po prostu naciśnij to szkoła podstawowa wawer i przeloguj się do naszego portalu.

br>
Jeśli tego typu problematyka jest dla Ciebie istotna, to śmiało zerknij na serwis (https://teamworkschool.pl/praca/), który bez wątpienia także przypadnie Ci do gustu!

Nakłaniamy do korzystania z aplikacji PIT drogą internetową albowiem niesie ona ze sobą bardzo dużo plusów:
– dogodne i prędkie rozliczanie (nawet do 10 minut) przed laptopem w mieszkaniu, bez stania w kolejkach na poczcie czy w Urzędzie Skarbowym;
– podatnik nie ponosi żadnych opłat za korzystanie z e-rozliczenia, musi tylko wpisać dane i przesłać oświadczenie, czyli jedyne, co poświęca to własny czas;
– aplikacja do uzupełniania podatku dochodowego od osób fizycznych jest cały czas zgodna z obowiązującymi przepisami w Polsce, toteż nie ma obaw, że podatnik wyśle nie taki formularz, co należy;
– aplikacja przeprowadza podatnika krok po kroku, od chwili wpisywania danych osobowych, przychodów, zniżek podatkowych aż do wysłania pliku, w związku z czym, podatnik ma pewność, iż niczego nie przeoczył (dla przykładu – pod tym adresem)
Jak widać, powodów przemawiających za tym ażeby rozliczać się przez Internet jest sporo, w związku z czym decyzja powinna być tylko jedna.