Konkurencja to domena każdej branży. Jak wielka konkurencja występuje u Ciebie? Czy jest bardziej znaczna niż dawniej?

W niektórych branżach jest cała seria projektów i niesamowicie ambitnych inicjatyw. Co jednak z tego, gdy konkurencja jest tam tak wielka, a projekty tak ciężkie i obarczone ryzykiem, iż można się zniechęcić. Z drugiej strony, skoro zastanowimy się nad branżą, w jakiej nie ma konkurencji to będziemy dość długo główkowali, aby w ogóle taką odnaleźć. Rzeczywiście, chyba już wszędzie jest dość duża konkurencja i niezwykle ciężko określić, że możemy w jakiejś branży wejść na rynek i by zacząć rządzić niepodzielnie. No chyba, że mamy jakieś specjalne umiejętności, znamy faktycznie nieznany i egzotyczny język obcy. W innym razie musimy się liczyć z wielką konkurencją.

Otwieranie własnej działalności

Autor: The Elite Ayrshire Business Circle
Źródło: http://www.flickr.com
Taka sytuacja z równą mocą występuje w świecie wirtualnym i rzeczywistym. Jeśli ktoś myśli, iż otworzy firmę w Internecie i będzie sobie bezproblemowo żył to może być w błędzie. Jeszcze być może w początkach ery internetowej było to realne. Obecnie, niestety nawet ”wolny strzelec” z rzadkimi umiejętnościami powinien się liczyć z innymi konkurentami. Wszystkiemu winne portale, które zrzeszają różnej maści freelancerów, którzy zgłaszają się do określonego zlecenia. A że konkurencja jest wielka, a stawki często wręcz śmieszne „wygrywa” ten, co jest najtańszy. To niezwykle psuje rynek i sprawia, iż osoby naprawdę solidne, czyli nie najtańsze, ceniące swoją pracę, swoje kompetencje, swoją błyskotliwość i doświadczenie, muszą obejść się smakiem.

Widzisz teraz niezwykle interesujący artykuł, więc na pewno zainteresuje Cię także ten udostępniony (https://www.poldannet.pl/pl/page/siatki-sportowe/pilkochwyty.html) materiał – on również jest warty Twojego zainteresowania.

Zresztą, jeśli ktoś się po prostu ceni nie wykona pracy za stawki, jakie proponują niektórzy zleceniodawcy.

W świecie rzeczywistym, w którym sprawy załatwia się w sposób tradycyjny, nie przez internet, znajdziemy również wiele branż, gdzie konkurencja jest ogromna, a koszty pracy wysokie, stawki na solidnym poziomie, ale terminy bardzo krótkie. Tak jest przykładowo, gdy mówimy o usługach budowlanych.

Czy masz chęć zgłębić swoją znajomość rzeczy na ten temat? Więc mamy zamiar nakłonić Cię do naszych następnych wpisów – wejdź w hiperłącze do serwisu.

Owszem, to bardzo pokaźna dziedzina i ciężko wskazać konkretne firmy, bo to nie w tym rzecz. Najistotniejsze jest jednocześnie to, że firmy budowlane nierzadko stają do przetargów i są skazane na przyjęcie niedobrych warunków. Jeżeli tak nie zrobią, inne spółki, jakie zaproponują bardziej konkurencyjne stawki wygrają przetarg i zdobywają zlecenie. Bywały już takie przypadki w historii Polski, kiedy to do przetargu stawało sporo firm, wygrywała najtańsza, nieznana i niepewna, a skutkiem tego nie wywiązała się z realizacji zlecenia. Czy jest na to sposób? Raczej nie. Dopóki cena będzie najistotniejsza nic w tej materii się nie zmieni. Więcej na temat firm z branży budowlanej – .