Jaka jest różnica między bankowymi kredytami a szybkimi pożyczkami oferowanym przez internet

Wielu ludzi w pewnym momencie staje przed koniecznością pożyczenia pieniędzy. Zrobić to można na różne sposoby, na przykład niektórzy twierdzą, że dobrze się w takiej sytuacji sprawdza rodzina i to właśnie do niej się zwracają w razie kłopotów. Inni z kolei wolą się trzymać z różnych przyczyn dalej od bliskich, i dużo bardziej wolą pożyczyć pieniądze od obcych osób, nawet jeśli wiązało się to będzie z jakimiś wydatkami.

finanse

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynkach finansowych wiążącym się z udzielaniem pożyczek funkcjonują przede wszystkim banki, ale coraz dużą rolę zaczynają mieć także firmy zajmujące się udzielaniem tak zwanych szybkich pożyczek. Obie te opcje mają jakieś zalety i wady, a same pożyczki mogą się różnić czasem potrzebnym na decyzję i kosztami, które będzie trzeba ponieść. Jeżeli chodzi o koszty, to zdecydowanie lepiej pod tym względem będą wypadać banki, w nich oprocentowanie jest na stosunkowo niskim poziomie, a oprócz tego można wziąć kredyt na nieco dłuższy okres czasu. Przy niskich kwotach niektóre z nich stosują uproszczone procedury, przez co takie bankowe pożyczki na dowód są stosunkowo łatwe i szybkie do dostania.

Lecz wizyta w oddziale bankowym wiąże się z koniecznością posiadania odpowiednich udokumentowanych dochodów, a także prawidłowej historii w biurze informacji kredytowej. Niestety wielu ludzi takich kryteriów nie spełnia, a potrzebują oni pieniędzy, i to tego typu osoby

finanse

przeważnie się stają klientami firm które oferują szybkie pożyczki. W takich przypadkach liczyć się należy z większymi kosztami, ale za to formalności przebiegają bardzo sprawnie i szybko.

W wielu przypadkach taka pożyczka chwilówka szczecin może być otrzymana nawet w ciągu paru godzin, co przy bankach jest raczej niemożliwe.

To warte przejrzenia artykuły, zatem nie wahaj się i zobacz je – to zbliżona problematyka, która jest z pewnością godna uwagi.

W większości firm pożyczkowych da się wszystko załatwić za pomocą internetu i telefonu, wystarczy przesłać skan dowodu osobistego i wypełnić wniosek. Sprawdzenie złożonych dokumentów odbywa się szybko i sprawnie, i jeżeli nie ma żadnych wątpliwości, to w szybkim czasie potrzebne środki są przelewane na konto danej osoby.