Estetyczny dom zagwarantują płytki podłogowe oraz ścienne.

Każdy marzy o mieszkaniu wygodnym, ślicznym, czystym i funkcjonalnym. Czasem jednak nasze mieszkania wymagają remontu, tak aby spełniały nasze wymagania. Natomiast w dobie dzisiejszej ludzie nie rzadko nie posiadają czasu na utrzymywaniu porządku w swoim mieszkaniu, w związku z tym coraz to częściej szukamy przydatnych rozwiązań.

taras

Autor: Monolith, Marazzi
Źródło: Monolith, Marazzi
Jeżeli posiadamy taras to dobrze by było dopasować do niego właściwe płytki. Pamiętajmy, że taras, zwłaszcza wspólny z ogrodem oraz obszarem dookoła domu, narażony jest podobnie jak na oddziaływanie atmosferyczne, jak i noszenie piasku, żwiru i pozostałego brudu, jaki może zarysować nasze płytki. Płytki na taras powinny być w związku z tym mrozoodporne, a także antypoślizgowe.

Na tarasie idealnie sprawdza się gres (gres na taras) techniczny i klinkier. Mamy na rynku sporo modeli czy też kształtów płytek antypoślizgowych czy też mrozoodpornych. Chropowate i gładkie, barwne oraz jednolite. Kładąc płytki na tarasie trzeba użyć właściwe uszczelnienia i izolacje, które chronią przed wybrzuszeniami oraz szczelinami. Płytki na tarasie są z powodzeniem wyjątkowo pożyteczne oraz funkcjonalne.

Co najważniejsze łatwo trzymać porządek. A poza tym taras (zobacz ofertę: markizy tarasowe) z płytkami wygląda na zadbany i stylowy. Płytki również są konieczne do kuchni i łazienki (link do artykułu euroglazura). W kuchni zazwyczaj gotujemy, szykujemy codzienne pożywienie czy myjemy naczynia. Ściany oraz posadzki są w takim razie narażone na częste zalania bądź zabrudzenia.

Posiadając płytki ścienne posiadamy pewność, że nie pozostanie na ścianie trwałe zanieczyszczenie, które będzie wymagało częstych przemalowań ścian. Dodatkowo prościej utrzymać czystość. Niezbędne są płytki ścienne też w łazience, ponieważ także ściany czy też posadzki narażone są na zalanie. Na rynku także jest mnogość płytek ściennych, jakie nie tylko są pożyteczne, ale też przede wszystkim zadbane. Mamy do wyboru różne płytki, ceramiczne oraz jednolite, oraz dodatkowo o rozmaitych kształtach i wymiarach.