Zawsze przecież może być lepiej, nigdy nie jest tak, iż już jest idealnie. Zawsze właściwie jesteś w stanie coś zmienić, żeby było naprawdę lepiej

Nigdy nie jest tak dobrze, żeby było perfekcyjnie, szczególnie można tak powiedzieć o funduszach. Nigdy nie mamy ich za wiele, a ta sytuacja oczywiście rodzi problemy w wielu różnych sferach życia. Gdyż skoro brakuje gotówki zaoszczędzonej to bardzo trudno zapewnić sobie inne potrzeby, które są często nieodzowne w różnych okresach życia. O takich potrzebach można mówić zawsze, nieistotne czy przychodzą nam na myśl te przyziemne potrzeby w obrębie codziennych potrzeb czy może mowa o czymś jeszcze, o podarunki, przedmioty do domu czy sprawunki na święta. W każdej z takich sytuacji trzeba myśleć o pieniądzach.

święta

Autor: Dafi
Źródło: Dafi
Można się zarzekać i twierdzić, iż nas ten problem nie dotyczy, że nie mamy z pieniędzmi żadnych mocnych powiązań, po prostu są one potrzebne, więc staramy się je zawsze mieć na wszelki wypadek. Niby logiczne, lecz tak jest. To myślenie jednak nie zmienia tej zależności, iż czasami o niczym dodatkowym nie myślimy jedynie o gotowce.
Niestety, występują one wtedy, jak coś niezwykle ważnego, nieodłącznego, szalenie realnego, coś co musimy mieć, aby zapewnić sobie podstawowe, lub bardziej zaawansowane potrzeby. Poczynając od jedzenia, kończąc na dobrach fizycznych, które nie są przecież niezbędne do życia, ale musimy je posiadać. Do takich rzeczy można zaliczyć sporą liczbę przeróżnych gadżetów, innowacyjnych technologii. Dzisiaj coraz więcej osób otaczają dokładnie tego rodzaju produkty i nie jest to nadzwyczajna ekstrawagancja, gdyż tego typu oferty są wciąż bardziej korzystne oraz dostępne dla wielu ludzi. Powstaje jednak pytanie: w jakim celu? Czy faktycznie nie możemy żyć bez najnowszego gadżetu? Czy jest nam on

święta

Autor: TK Maxx
Źródło: TK Maxx

koniecznie potrzebny do życia? Te pytania muszą sobie zadać najpilniej osoby, które nabywają wszystko, co modne, co ”trzeba” mieć, jakby była to najważniejsza sprawa.

Tymczasem, czasami przychodzą ważniejsze rzeczy na głowie, takie jak na przykład święta, a gotówki trochę za mało. Co w takim wypadku możemy ucznić? Można wziąć pożyczkę na święta, to się wydaje doskonałym pomysłem, można także pożyczyć gotówkę od znajomych lub rodziny, lecz nie wiadomo, czy mamy taką możliwość – Zawsze więc dobrze jest mieć możliwość jakiegoś alternatywnego rozwiązania. W takim wypadku może to być pożyczka.

kredyty (zobacz pożyczki pod mieszkanie)