Jakie zakupić auto: nowe czy używane? Pierwszy, jak i drugi wybór jest sensowny, należy jednakże pamiętać o określonych kwestiach

Zakup samochodu generalnie stanowi dość ważną decyzję, niezależnie od tego, czy kupujemy samochód za 1000 czy 100 000 zł. Na zakupie wydatki się nie kończą.

Samochód musimy ubezpieczyć, wykonywać co jakiś czas przeglądy, ponosić wszelkie koszty eksploatacyjne. Niemniej jednakowoż na początku zastanawiamy się głównie nad tym, jak zakupić auto na w miarę korzystnych warunkach. Odnosi się to zarówno do samochodów z salonu, jak i używanych, jak bmw e46 używane.

Mercedes

Autor: Alang7™
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli planujemy kupić nowy samochód, prosto z salonu, to należy sprawdzić kilka ofert dilerów z najbliższych większych miast.

Przeczytaj bez obaw ten udostępniony poniżej wpis. Przedstawia on pokrewną problematykę, zatem na pewno też będzie według Ciebie ciekawy.

Możemy w bardzo łatwy sposób zobaczyć, za jaką cenę zakupimy akurat ten model samochodu, jaki nas interesuje. Niekiedy kwota, za jaką w jednym mieście możemy kupić samochód w wersji podstawowej, w innym mieście wystarczy nam na pełne lub częściowe wyposażenie.

Kiedy kupujemy samochód nowy, mamy zapewnioną kilkuletnią gwarancję, a również zapewnienie, iż auto nie posiada żadnych ukrytych wad, jakie są w stanie nam się przydarzyć podczas zakupu samochodu używanego. Jak z kolei chcemy zakupić samochód używany, to jak zależy nam na oszczędności, trzeba poszukiwać ofert od zwykłych użytkowników samochodów, a nie z komisów (zobacz ofertę). Czasem można natrafić na dobre samochody, szczególnie golf 5 używane.

biały Golf R

Autor: PTworks
Źródło: http://www.flickr.com

Komisy raczej narzucają dosyć sporą marżę na każdy sprzedawany samochód, a przez to my musimy zapłacić więcej, niż samochód (szczegóły pod adresem reklamywiktor.pl/oferta/oklejanie-samochodow.html) jest wart. Jeżeli sami słabo się na tym znamy i wiemy, że bez problemu jesteśmy w stanie kupić samochód, jaki w sumie przeznaczony jest tylko do złomowania, lepiej zabrać ze sobą zaprzyjaźnionego mechanika. Wówczas płacimy mu określoną kwotę, a on jedzie z nami obejrzeć auto, które sobie upatrzyliśmy. W ten sposób z pewnością ustrzeżemy się przed pechowym zakupem. To także zapewnienie, że kupimy auto, jakie jest naprawdę dla nas, gdyż taki znawca może nam coś powiedzieć czy faktycznie wybrane auto jest dla nas najbardziej właściwe.

Uzupełnieniem takich informacji będą różnorodne strony internetowe, na jakich będą widnieć takie wiadomości, np. mercedes w204 opinie. Możemy się tam dowiedzieć faktycznie wielu cennych zagadnień.