Urządzenia w piekarni i cukierni- na co trzeba zwrócić uwagę, by klienci byli zadowoleni z produktów

Zakładając swoją piekarnię bądź cukiernię dobrze jest wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Sklepy internetowe mają w swojej ofercie szereg urządzeń i produktów wymaganych do pracy cukierni lub piekarni.

Niezbędnym elementem piekarni będzie wygodny stół roboczy. Warto wybrać taki, który zrobiony jest ze stali nierdzewnej bądź ma przydatne półki. Nie można także zapomnieć o meblach kuchennych takich jak szafy, wózki do przewożenia towaru, jak również półki i szafki magazynujące produkty oraz potrzebne składniki. Drugim najważniejszym elementem wyposażenie piekarni będzie oczywiście piec. W zależności od tego co będziemy piec, taki piec (wejdź na Termas) trzeba wybrać. Za temperaturę w piecu odpowiadają najczęściej grzałki rurkowe i to na ich rozmieszczenie oraz jakość trzeba zwrócić dużą uwagę. To one są odpowiedzialne za prawidłowe opiekanie, a również za jak najkrótszy czas wypiekania produktów. Zobacz przykłady grzałek rurkowych w Centro Therm. Jeżeli mamy niedużą piekarnię lub cukiernię, obszerny piec (hiperłącze) nie będzie wymagany. Dostępne są one w różnych rozmiarach w zależności od potrzeb klienta.

czytaj o centro-therm

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Oprócz zaplecza, ważne jest też umeblowanie samego sklepu. Lady oraz regały sklepowe to części, które jako pierwsze zwracają uwagę klienta. Warto więc, żeby były dobrej jakości oraz były zgrane ze stylistyką pomieszczenia. Wybierając piec, należy zwrócić uwagę na stosowane grzałki, kupując witryny cukiernicze należy upewnić się, że stosowany agregat podoła naszym wymaganiom. Wyroby cukiernicze powinny być przechowywane w konkretnej temperaturze, każda usterka sprzętu może skutkować zmarnowaniem się towaru. Nie można także zapomnieć o najlepszej jakości krajalnicy do chleba. Coraz częściej klienci proszą o pokrojenie pieczywa, jest to więc istotny element wyposażenia samego sklepu.

Sprawne grzałki w piecu oraz szybka praca piekarzy to pewny sukces piekarni. Ważne jest, żeby słuchać klientów oraz dopasowywać własne wypieki do ich potrzeb, tworząc na przykład produkty bez glutenu dla osób z uczuleniem. Piekarnię odwiedzamy każdego dnia, więc musimy zadbać o to, aby był to sklep przyjazny dla klientów oraz był jak najlepiej wyposażony.