Dzisiaj potrzebne są porządne projekty i wybitni specjaliści

Dzisiaj niezbyt liczą się średniej jakości projekty, podobnie jak nie ma miejsca dla fachowców, którzy umieją „trochę tego i trochę tamtego”. Tak rzeczywiście najbardziej istotne są projekty ambitne, nowatorskie albo choćby solidne, a także ludzie, którzy potrafią zarządzać takimi projektami. To jest dopiero zdolność, aby połączyć te dwie sfery, właściwych narzędzi i właściwych ludzi na właściwych miejscach. To jak najbardziej zapewnia najlepsze wyniki.

szkolenie

Autor: Sarvodaya Shramadana Movement
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to w sumie osiągnąć? Nie ma na to prostej recepty, gdyż rzadko rodzą się ludzie o niesamowitych umiejętnościach. Nic jednocześnie straconego, gdyż nie każdy musi być od razu geniuszem, najbardziej istotne są różnorodne szkolenia, które przybliżają nas do tego celu. Jeśli chodzi o zarządzanie poważnymi projektami, to najważniejsze certyfikacje to prince2 egzamin i Cobit 5.

Jeżeli chcesz poszerzyć swą wiedzę z ten temat, to zapraszam do mej strony. Należy wejść w moje łącze (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-za-co-odpowiedzialny-jest-prokurent-w-spolce) i voila.

Prince 2 to zarządzanie projektami, metodyka oparta na produktach. Co istotne, stosować ją można, by zarządzać i sterować projektami różnorodnego rodzaju i różnej wielkości. Metodyka Prince 2 została pierwszy raz opublikowana w 1996 roku, jako standardowa metoda zarządzania projektami, jakie mogą pochodzić z różnych biznesowych dziedzin.

Dzięki swojej niezawodności szybko stała się niezwykle popularna, przykładowo w Wielkiej Brytanii stała się powszechnie stosowaną metodą. Ciągle jednak zyskuje duże uznanie na całym świecie. Najważniejsze w tej metodzie jest źródło, czyli PROMPT – Project Resource Organisation Management Planning Technique. To projekty informatyczne opracowane w latach 70-tych przez prywatną firmę Simpact Systems Limited. W późniejszym okresie wzbogacono tę metodykę o zarządzanie jakością. Na szkolenia zakończone egzaminem można się zapisać na stronie

Cobit 5, to program doceniany na całym świecie. Oferuje on pogląd biznesowy (end-to-end) w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem. Skupia się na przedsiębiorstwach z dziedziny technologii informacyjnych wysuwając na pierwszy plan centralną rolę informacji i technologii w kreowaniu wartości dla firm każdego typu. Cobit 5 to solidne zasady, narzędzia analityczne, praktyki i modele, które definiują najlepsze przywództwo, znajdują się w tym również wytyczne pochodzące od ekspertów i przedsiębiorstw w kwestii zarządzania informacją całego świata.

Cobit 5 gwarantuje najistotniejsze wytyczne dla personelu wykonawczego, a również dla osób, które podejmują ważne decyzje odnoszące się do korzystania z technologii. Program pomaga liderom wielu firm, żeby zaspokoić potrzeby każdego z interesariuszy w całym przedsiębiorstwie, maksymalizacje również w sposób profesjonalny wartość uzyskaną z informacji i technologii.