Pomoc w odprawie celnej w czasie importu z Chin.

Chiny to państwo, które obejmuje nadrzędną pozycję władzy ekonomicznej na ziemi. Kraj ten w ostatnich kilkunastu latach proponuje przedsiębiorcom oraz nabywcom opcje zwiększenia sektora praktyki kupieckiej w w naszym kraju, europie oraz na rynkach światowych. Wiele przedsiębiorstw by być na rynku i podnieść swoją konkurencyjność musi szukać nowszych źródeł zaopatrzenia. Trafnym wyborem będzie z pewnością import z Chin.

Ulice w Chinach

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Importując asortyment z Chin trzeba pogłębić swoją znajomość w temacie tej dziedziny oraz zwrócić wyjątkową uwagę na procedurę przy etapie podpisywania dokumentów z kontrahentem, np. kliknij tutaj. Negocjując klauzule umowy warto wyszczególnić które dokumenty muszą być dostarczone z asortymentem oraz jak właściwie odznaczyć produkt.

Import z Chin niesie za sobą ogromną odpowiedzialność i szereg zaskoczeń. Dokumentacja to ważny fragment w trakcie czynności związanych z przewozem. Ogół pism strona chińska zobowiązana jest dostarczyć bezpośrednio do importera, natomiast firma oczekująca na produkt powinna przynieść agencji celnej wymagane dokumenty z odpowiednim upoważnieniem.

Warto Nadmienić, że dostarczyciel chiński nie wyśle ważnych pism, gdy nie będzie dokonana przedpłata w postaci faktury pro-forma. Najważniejsze pisma to: morski list przewozowy wystawiany w trzech oryginałach, faktura (zobacz ofertę na program do wystawiania faktur) handlowa oraz specyfikacja. Faktura powinna zawierać takie detale jak nazwa asortymentu, ilość, cenę jednostkowa, wartość ogółem, wagę netto i brutto a także założenia dostawy.

Chiny

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com
Import z Chin prócz podstawowej dokumentacji pociąga za sobą inne pismo – świadectwo pochodzenia. Przez to importowane towary mają możliwość mieć obniżone stawki celne, o wysokości których można się dowiedzieć na stronie internetowej ministerstwa finansów. Importując towar z Chin warto dowiedzieć się jakie wymogi i normy musi spełniać asortyment oraz jak należycie ma być oznaczony. Import z Chin to obszerna gama wyrobów, coraz częściej zaawansowanych technologicznie po bardzo atrakcyjnych cenach, a Chiny to państwo, które daje wielkie możliwości rozwoju dla tych, którzy chcą robić interesy z państwem środka.