Czy opanowanie języka kazachskiego jest rzeczywiście tak ciężkie

Ten artykuł nie będzie o językach obcych używanych przez kosmitów, choć oceniając uczciwie, jaką skalę trudności prezentują ciężko uciec od wrażenia, że mamy do czynienia z czymś niecodziennym. W tym artykule pomówimy o niezwykłych językach obcych, główni bohaterowie to japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.

zajęcia szkolne

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż zabrzmiało to dość groźnie, obiecuję, że będzie krótko, zwięźle i na temat. Rozpocznijmy od języka japońskiego. Na samo wspomnienie włosy stają dęba i słusznie, bo tego języka nie da się szybko nauczyć. To nie zajęcie, które można robić w tak zwanym „międzyczasie”, to zdecydowanie duże wyzwanie. Niemniej, da się go zrozumieć. I warto, gdyż japońska gospodarka prężnie się rozwija, jednocześnie może nie jest to aż tak popularny język – dodaj serwis do stron zaufanych – jak chiński, lecz jego ogarnięcie przyniesie nam dużo dobrego. Lepiej nie zaczynać od słowników do nauki języka japońskiego, gdyż czeka nas długa nauka języka japońskiego. Musimy uzbroić się w cierpliwość, by przejść ten ciężki etap. Uwaga: jeśli uważasz, że jesteś osobą niecierpliwą to lepiej daj sobie spokój.

Lepiej pójdzie Ci z nauką języka kazachskiego (profesjonalny japoński), choć słowniki czy inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są szeroko dostępne. Najlepiej poznając ten język znać rosyjski, gdyż w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych ułatwiających naukę kazachskiego. Warto mieć świadomość, iż kazachski to w Kazachstanie dopiero drugi język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).

Jeśli marzy się nam egzotyka to oferujemy język khmerski lub język koptyjski (egzotyczny koptyjski). Brzmi ciekawie , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, jest to trudny język, musisz wykazać się dużą zapartością, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest zdecydowanie niewiele). Nauka języka koptyjskiego to propozycja dla ludzi strasznie cierpliwych, nie dość, że od XIX wieku jest to język wymarły to brak jest podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że uwielbiasz wyzwania, to nauka koptyjskiego jest na samym szczycie tej kategorii.