Serwer w chmurze oraz loadbalancer, czyli jak wybrać najbardziej opłacalne wyjście dla każdej firmy.

Praktycznie każda z dzisiejszych przedsiębiorstw pewnego dnia będzie w sytuacji zakupu odpowiedniego serwera. Zasadniczą kwestią w tego typu sytuacjach jest bezpieczeństwo danych oraz szybki i bezproblemowy dostęp do nich. Budowanie własnych serwerów jest bardzo kosztownym wydatkiem. Komputery zajmą dużo przestrzeni, do tego dojdą rachunki za prąd i zakup maszyn.

Usługi internetowe

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście mamy do wyboru inne rozwiązania tego problemu. Jedno z nich to hosting w chmurze. Na rynku można znaleźć darmowe serwery, jednak żadna firma nie powinna zdecydować się na powierzanie służbowych danych podejrzanym przedsiębiorstwom.

Jeśli zaciekawił Cię taki materiał, przeczytaj szybko ten świetny serwis – on też jest warty uwagi, więc z pewnością się nie rozczarujesz!

Ryzyko utraty lub wycieku plików jest zbyt duże aby oszczędzać w tej kwestii.

Rozwiązania na miarę XXI wieku.
Zdecydowaną zaletą wspomnianego rozwiązania jest możliwość ustawienia konfiguracji serwerów w zależności od naszych wymagań. Mamy możliwość wyboru liczby rdzeni procesora, ilość ramu a także rozmiar powierzchni dyskowej, dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy płacić za to, co faktycznie jest nam niezbędne. Elastyczność tego rozwiązania gwarantuje nam możliwość zmiany praktycznie w każdej chwili. Nasza działalność zaczyna się rozrastać i potrzebujemy sprawniejszej maszyny? Fantastycznie, w kilka minut zmienimy wybrane parametry i serwer w chmurze ponownie zostanie wykorzystywany w 100%. Należy zwrócić uwagę czy wybrana przez nas firma robi kopie zapasowe powierzonych im danych. Jeśli tak to nie będziemy mieli żadnych obaw utracenia danych.

Działania w internecie

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Równomierne rozprowadzenie obciążenia.
Aby zwiększyć sprawność wykonywanych usług firmy stosują loadbalancer, który gwarantuje równe rozprowadzenie obciążania między kilka urządzeń, dysków lub połączeń sieciowych (polecana strona www). Dzięki temu rozwiązaniu system przekierowuje użytkownika do odpowiedniego urządzenia, które „udźwignie wagę” zadawanego pytania. Topowe firmy gwarantują stabilność, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Twoja firma nigdy więcej nie będzie miała problemów z przechowywaniem plików. Zaufaj profesjonalistom i wybierz rozwiązanie jutra.