Translokacja najważniejszym czynnikiem w handlu

Nie od dzisiaj wiemy, że jednym z najważniejszych filarów gospodarki jest handel. To dzięki handlowcom realny jest szybszy rozwój gospodarki. Nie przez przypadek jednym z ważniejszych wskaźników ekonomicznych jest saldo wymiany handlowej z zagranicą, zatem różnica między eksportem a importem towarów jak też usług. Oczywiście pomyślne dla kraju będzie jeśli eksport nieco przeważa import.

ciężarówka transportowa

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczy to, że więcej będą nam płacić za sprzedane towary jak też usługi niż my płacąc za nabyte artykuły których to z jakichś powodów nie mamy u siebie. Trudno sobie wyobrazić, by wzdłuż i wszerz rosły potrzebne nam roślinki. Na przykład herbata nie dojrzewa w Europie, należy zatem kupować tenże produkt w obcych krajach.

Jak wiadomo Chiny są jednym z najbardziej cenionych producentów owego napoju. Niestety odległość jaką musimy odbyć jest znaczna. Na szczęście obecnie mamy wiele opcji komfortowego transportowania osób oraz produktów na znaczne odległości. Oczywiście czym oraz w jaki sposób produkt przewieźć zależy od typu rzeczy jakie transportujemy. Jeżeli nasz produkt ma pokonać znaczne odległości dobrym rozwiązaniem będzie transport kolejowy z Chin – zalety transportu kolejowego. Jeśli przewozimy artykuły o dużych gabarytach albo sypkie takie jak piach, herbata albo maszyny rolnicze najlepszym rozwiązaniem może się okazać transport kolejowy z Chin.
Transport kolejowy jest statystycznie jednym z w najwyższym stopniu bezpiecznych środków transportu.

transport pudeł

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com

Dla handlowca taka sytuacja to duże oszczędności choćby na ubezpieczeniu produktów. Im bezpieczniejszy będzie środek transportu, tym mniejsze składki ubezpieczeniowe. Kłopotem w handlu z Dalekim Wschodem często jest kiepska infrastruktura techniczna. W takowym wypadku jedynym wyjściem jest właśnie transport kolejowy z Chin. Kolej jest dosyć dobrze rozwinięta, stąd warto handlując ze wschodem przemyśleć takie rozwiązanie. Mimo że od odkrycia kolei upłynęło już bardzo wiele czasu jej znaczenie nie zmniejsza się. Rzecz jasna pozostałe nowocześniejsze środki przewozu są groźną konkurencją, jednak moda na ekologię jest dużym atutem. TransportTransport (Winiety) z Chin uznawany jest za w wyższym stopniu ekologiczny aniżeli pozostałe alternatywy.