Czy telebim może przysłużyć się wyższej sprawie? Okazuje się, że tak. Pokazuje to historia z Bostonu

Nośniki reklamowe kojarzymy nie zawsze najlepiej, ponieważ od razu widzimy nachalną reklamę, jaka przekonuje do nabycia jakiejś rzeczy lub skorzystania z konkretnej usługi. Z pewnością winą nie jest sam przekaz reklamowy, ale być może przesyt różnorodnych form przekazu reklamowego, jaki obserwujemy w każdym miejscu – od zwykłej ulicy po internet. Niektóre jednak formy przekazu reklamowego, jak billboardy mogą zostać wykorzystane w bardzo właściwym celu, o czym można było się przekonać przy okazji zamachu bombowego w Bostonie.

billboard reklamowy

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż, po tym terrorystycznym ataku w trakcie bostońskiego maratonu, telebimy stały się pomocą do zarządzania kryzysowego. Tuż po ataku bombowym na telebimach wyświetliły się informacje o eksplozjach. Operator takich ekranów oddał cały czas emisyjny powołanym do tego ludziom od zarządzania kryzysowego i w taki sposób mogli oni przesyłać kluczowe informacje widoczne dla mieszkańców miasta. Na telebimach poza tymi wiadomościami pojawiła się również nazwa twitterowego konta agencji, to właśnie tam na bieżąco publikowane były najbardziej świeże komunikaty o ataku.

zewnętrzne reklamy

Autor: christopher Lough
Źródło: http://www.flickr.com

Jak widać w tej sytuacji, nastąpiło bardzo udane połączenie reklamy offline i online, czyli szybka współpraca telebimów i twittera przyniosła wiele pozytywnego. To właściwie właściwy przykład na to, że rzeczywiste informacje w sieci internetowej są najszybciej aktualizowane, ale nie jest prawdą, iż reklama poza internetem nie istnieje. W tym wypadku telebimy były pomocne i to w istotnej okoliczności. Łatwo sobie wyobrazić, jakby takie coś wydarzyło się w naszym kraju i przykładowo billboardy Poznań mogłyby również pełnić swoistą platformę złączoną z siecią internetową. Pierwszy news o tego typu wydarzeniu i o szukanych osobach dostrzegalny byłby w miejskiej przestrzeni, a bardziej szczegółowe wiadomości pojawiałyby się w internecie. Więcej można dowiedzieć się z tego miejsca: .

Tego typu zastosowanie mogłoby być w każdym miejscu, przykładowo billboardy Lublin. Jak więc widać billboardy to nie tylko nośniki reklamowe, jak jest pilne mogą odgrywać ważny „słup” informacyjny, jaki przekazuje ważne wiadomości.

Sprawdź więcej porad w treści – rzucą nowe światło. Nie obawiaj się – one dotyczą pokrewnej kwestii, więc także Cię zainteresują!

Możemy go wykorzystać w czasie różnych wydarzeń, nie tylko, gdy dojdzie do nieszczęśliwej sytuacji.