W świecie kategoryzacji dość łatwo coś znaleźć. Nie jest to jednakowoż takie proste, jak się jeszcze niedawno wydawało

Świat terminów, kategorii i dziedzin, na każdym kroku widzimy nowe terminologie i nieodkryte nazewnictwa. Co określają, co przyniosą, co nam to daje? Nierzadko trudno się połapać w tym wszystkim, co mamy dane, co można jeszcze zyskać. W dodatku, nasz świat nie zamyka się tylko na tym, co jest, lecz ciągle powstają nowsze kategorie, które niełatwo ocenić.

Doskonale widać to w muzyce. Nie ma już prostego podziału na rock, pop czy metal, teraz jest tak dużo gatunków muzycznych, iż nie ma na to mocnych, nie ma fachowców, którzy umieliby to poprawnie określić: polecana strona.

Na szczęście są dziedziny, gdzie wiele pojęć, kategorii i dziedzin zostają takie same, są stałe, od zawsze gwarantując niezawodność w określaniu pojęć. W przemyśle istnieją na przykład czujniki, sterowniki plc oraz zasilacze. Jest więc automatyka przemysłowa, automatyka i falowniki.

Pojawiła się właśnie niezła strona (http://www.installgroup.pl/nowoczesne-ogrodzenia-sztachetowe-co-warto-o-nich-wiedziec), która ma istotne informacje na prezentowany temat, więc nie czekaj tylko przeanalizuj ją starannie.

Oczywiście i w tej kategorii są nowe kategorie, ale są one bardziej uzupełnieniem owych znanych, niezmiennych terminów. Nie wybijają się one na szczyt, nie roszczą sobie praw, abyzawsze panować.

To z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom, którym zależy na takiej właśnie stałości, na pewnym porządku i rutynie.

Czujniki

Autor: STEINEL
Źródło: STEINEL

W takim też systemie jesteśmy bardziej zorientowani na to, co nas czeka, zatem stosowniej możemy się przyszykować na każde kolejne zadanie. Nie ma raczej nowości, niespodziewanych zwrotów akcji, wszystko jest zdefiniowane raz i na zawsze.

Jeśli omawiane na tej witrynie omówienie żywo Cię ekscytuje, to zalecam to źródło (merservice.pl/) – ono jest tak samo fascynujące, jak tekst, który teraz widzisz.

Oczywiście, nie jest to najlepszy stan dla wszystkich odbiorców. Większość dusi się się wręcz w takim czymś, nie mogą ścierpieć stagnacji i braku zmian. Szablony i niezmienne, pewne rozwiązania są dla nich nie do zaakceptowania. Te osoby preferują zmienność i niespodzianki, świeżość i mniejszą oczywistość.

Nie boją się zagrożenia, jak brak pewności i jasnych, czytelnych reguł. Można by założyć, iż takie osoby nader wszystko preferują adrenalinę i ryzyko, w każdej dziedzinie życia. Z tym już należy się urodzić, i nieważne czy mówimy o ludziach, którzy wolą stałość, czytelność, spokój czy na myśli mamy ryzykantów, dla których każdy dzień powinien różnic się od ostatnich, nawet za cenę złych rozwiązań.