
Wciąż masz duże problemy z wyszukaniem ciekawej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje (http://www.rathgeber.pl/loga-3d-emblematy-i-napisy), one z pewnością Cię nie zawiodą.
Z drugiej strony sprzedający skarżą się na klientów wykorzystujących swoje uprawnienia, na przykład rezerwujących produkty, których nie chcą potem kupować.
Ostatnio wyjątkowo męczącym postępowaniem, szczególnie dla małych sklepów, stało się pozywanie do sądu właścicieli, którzy błędnie sformułowali regulamin swojej witryny (zasady zakupów w e-sklepach). Niektórzy prawnicy lub instytucje wyrażające chęć obrony przywilejów klientów, znajdują nieprawidłowe zapisy i składają doniesienie o wykroczeniu. W takim momencie sprzedający imają się przeróżnych rozwiązań, usiłując na przykład ukrywać instrukcję sklepu przed wyszukiwarkami lub generalnie unikając zamieszczania go na stronie i przedkładając go dopiero na żądanie przyszłego konsumenta.

Ustawodawca nie pozostawia jednak wątpliwości co do tego, że posiadacz sklepu internetowego musi posiadać uregulowania dotyczące funkcjonowania placówki i wykładać go do wglądu klientom. Według zapisów aktu prawnego sporządzony przez właściciela przepis regulujący działanie sklepu, musi zawierać rodzaje i zakres wykonywanych świadczeń, warunki wykonywania tych usług, wymagania techniczne oraz zakaz dostarczania treści bezprawnych, warunki podpisywania i rozwiązywania umów oraz sposób postępowania reklamacyjnego. Niemniej jednak stworzenie poprawnego regulaminu sklepu, nastręcza przedsiębiorcom wiele kłopotów. W sytuacjach wątpliwych warto skorzystać z doradztwa kancelarii prawnej. Planując taką konsultację, warto mieć szkicowy regulamin e-sklepu.