Polski dla obcokrajowców

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

Dużo osób, które przyjeżdżają do Polski na stałe, nie potrafi mówić po polsku. Nie ulega wątpliwości, że powinni oni jak najszybciej podjąć zajęcia, by po niedługim czasie móc rozmawiać po polsku, tak w kontaktach zawodowych, jak i tych mniej oficjalnych. Prowadzenie zajęć z języka polskiego dla przyjezdnych z zagranicy wydaje się być szczególnie konieczne w warszawie, ponieważ to tam najczęściej oni pracują. Odszukanie takiego kursu jest w dodatku tak łatwe jak wpisanie w wyszukiwarkę zapytania „polski dla obcokrajowców Warszawa”.

Zrób wrażenie na Polaku
Mimo, że niektórzy przyjezdni wydają się być przekonani, że w stolicy każdy zna kilka języków, mogą się oni gorzko rozczarować. O ile rzeczywiście większość osób potrafi rozmawiać w języku angielskim, niemieckim czy rosyjskim, tak z pozostałymi może być problem. A przecież w kraju działa wiele fili przedsiębiorstw zagranicznych, w tym koreańskich, chińskich, czy japońskich, które sprowadzają własnych natywnych pracowników. Znajomość języka obowiązującego w państwie, do którego się przeprowadza na stałe, zapewnia ważne poczucie bezpieczeństwa oraz pozwala bliżej poznać kulturę, tradycje i wartości danego kraju. Poza tym oczywiście obcokrajowiec, który będzie w stanie porozumieć się po polsku, z pewnością zrobi dobre wrażenie na mieszkańcach i zyska większą przychylność niż ktoś, kto w ogóle nie będzie znał tego języka (poznaj informacje).

Autor: HEMMERSBACH

Znajdź odpowiedni kurs
Warszawa to miasto, w którym oferta kursów polskiego dla obcokrajowców jest wyjątkowo obszerna. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google takie słowa jak „kursy polskiego Warszawa”, by zobaczyć jak dużo propozycji jest na wyciągnięcie ręki. firmy realizują kursy zarówno indywidualne, jak i grupowe, proponują również wyjazdy, w trakcie których kursanci mają okazję na intensywną naukę niemal dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Wejdź na naszą stronę. Masz możliwość przejrzeć tam kolejne zajmujące opisy. Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło wiadomości na zbliżony temat.

Ciekawą formą nauczania są kursy online. Co interesujące, szkoły dostosowują program zajęć do profilu kursantów odpowiednio do tego, gdzie pracują w polsce. W związku z tym inaczej będzie przebiegał kurs przeznaczony dla dyplomaty, biznesmena, a inaczej dla studenta, który przyjechał do Polski na wymianę lub przeprowadził się tu na stałe i zakłada rodzinę (na www pełna oferta).

Jeśli myślisz, że dane w internecie nie są pełne, to przejdź do linku, gdzie odnajdziesz dokładne omówienia zagadnień – link jest tu.

Kolejnym czynnikiem namawiającym do skorzystania z oferty szkół dla obcokrajowców są pracownicy, którzy mają niezbędne kwalifikacje do nauczania obcego języka osób, które nigdy wcześniej nie miały z nim styczności.