Transportery ślimakowe – cóż to takiego?

Przenośnik ślimakowy to sprzęt używany do przesypywania ziarna, mąki i innego rodzaju materiałów sypkich. Poza tym umie oczyszczać zboże i sprawnie napychać nim przygotowane worki. Największą przydatność wykazuje przy okresie żniw, kiedy ziarno chowa się w stodołach i specjalnych silosach.

przenośniki ślimakowe w Promus

Źródło: http://www.promus.katowice.pl/

Przenośniki ślimakowe są stosunkowo niedrogie i, co niesamowicie istotne, nie wymagają dużych ilości prądu. Najbardziej funkcjonalnym rodzajem maszyny jest Podajnik ślimakowy zaprojektowany do różnych położeń.

Podnoszona w tym miejscu problematyka jest według Ciebie użyteczna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu clayton, który publikuje zbliżone tematy.

To najlepszy sprzęt dla posiadaczy przeciętnych gospodarstw rolnych, z powodu całej gamy zastosowań i prostoty sterowania. Takie przenośniki ułatwiają prace w szerokim zakresie kątów i położeń. Następną odmianą są przenośniki ślimakowe montowane w jednym tylko miejscu. Znakomicie przydają się do funkcjonowania przy dużych hangarach i silosach. Posiadają wiele mocnych stron – są niewielkie, a jednocześnie pakowne i potrafią transportować materiały sypkie na spore wysokości. Ostatnim rodzajem jest przenośnik wertykalny. Stosuje się je, gdy wymagany jest przerzut surowców wewnątrz hangaru czy silosu.