Korzyści wynikające z promocji w internecie

Obecnie śmiało można powiedzieć, że jeżeli Twojego przedsiębiorstwa nie ma w Internecie to nie znajdujesz się w branży. Natomiast jeśli uważasz, że samo posiadanie strony www wystarcza to musisz zrewidować swoje poglądy. To jakby mieć willę gdzieś na odludziu. Twoja oferta może być dobra i bezkonkurencyjna, jednak bez zapewnienia stosownej promocji w Internecie nic nie zdziałasz.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jak zatem podejść do tematu tak by prawidłowo wyróżnić swoją firmę w internetowych wyszukiwarkach?

Do wyboru jest kilka sposobów, wypada pomyśleć czy lepiej wybrać pozycjonowanie czy może kampanie sponsorowane AdWords. Reklamy dają szybsze efekty, lecz to działania SEO dadzą Ci poważniejsze możliwości. Według zrealizowanych badań wynika, że jedynie 2-5% userów klika w boksy reklamowe w wynikach wyszukiwania.

Skuteczne pozycjonowanie umożliwi osiągnąć dobre wyniki w wynikach naturalnych wyszukiwania – to do nich potencjalni klienci mają największe zaufanie. Dobra optymalizacja strony www oraz efektywne pozycjonowanie to klucz do sukcesu.

przykładowa strona internetowa

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com

Do 70% użytkowników odwiedza pierwszy wynik po wyszukaniu odpowiedniej frazy. Przy poprawnej optymalizacji nie trudno uzyskać takie wyniki. Natomiast co zrobić by być pierwszym w Google? Można próbować samemu lub zlecić optymalizację i pozycjonowanie profesjonalnej firmie.

Oczywiście pierwsze rozwiązanie da większą satysfakcję, jednak przekazanie działań SEO zawodowcom da gwarancję sukcesu – w końcu o to dokładnie chodzi. Bycie na pierwszym miejscu w wyszukiwarce internetowej to też poważanie wśród „ludzi z branży”.

Dzięki temu przedsiębiorstwa przywiązują do tego coraz większą uwagę. Aktualnie niełatwo odnaleźć dużą firmę oferującą swoje usługi w Internecie bez działu SEO. Z kolei mniejsze firmy przekazują pozycjonowanie doświadczonym firmom. W końcu wszyscy chcą zgarnąć dla siebie jak największy kawałek tortu. Jeśli nie zrobisz tego Ty, to zrobi to Twój konkurent!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*