Zmiana dostawcy gazu – czy się to opłaca i przystąpić do takiej operacji.

Przed laty, kiedy energią gazową i elektryczną zarządzały państwowe firmy, nie było problemów ze zbytnim wyborem, bo ten był tylko jeden. Albo ktoś był podpięty do sieci i mógł z danego medium korzystać, albo nie był, i wówczas możliwości korzystania nie było. Od niedawna w naszym kraju za sprawą dostosowania regulacji prawnych do oczekiwań Unii Europejskiej zaczęła się liberalizacja tego właśnie rynku.

ceny gazu

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Wynika z tego, że każdy z klientów może zrezygnować z umowy z dotychczasowym dostawcą i podpisać ją z innym. Istotne jest to, że wybrany sprzedawca powinien mieć podpisaną odpowiednią umowę z dystrybutorem, działającym na danym terenie. Jeśli chodzi o gaz nie ma dzisiaj specjalnego zainteresowania klientów takimi zmianami, pewnie też z tego powodu, że propozycja dla odbiorców indywidualnych zbyt bogata jeszcze nie jest. Póki co znacznie większe możliwości mają firmy, ale należy przypuszczać, że niedługo zaczną do nich dołączać również zwykli klienci. Szczególnie że tak naprawdę zmiana sprzedawcy gazu nie jest jakimś bardzo wymagającą czynnością.

Istnieje pełna notka (https://baltic-park.com.pl/lokalizacja-pogorzelica.htm), na jakiej odnajdziesz fascynujące informacje, które trzeba sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Co bardzo ważne dla klientów, zmiana operatora powinna się odbyć bez żadnych przerw w dostarczaniu gazu, a tym bardziej jakiś przeróbek instalacji. Poza tym zmiana ta jest bezpłatna, więc w rzeczywistości nie wiąże się z żadnymi kosztami lub ograniczeniami ze strony odbiorcy. Sam proces zmiany firmy dostarczającej gaz trwa do półtora miesiąca od chwili podpisania nowej umowy, przez ten czas rachunki płaci się dotychczasowemu dostawcy, a na zakończenie następuje ostateczne rozliczenie z nim. Jeżeli ktoś chce takiej zmiany dokonać, to najbardziej wygodne będzie przekazanie upoważnienia dla nowego dystrybutora (jak zmienić sprzedawcę gazu).komentarze z www – zapraszamy serdecznie

płyta indukcyjno gazowa

Autor: Mastercook
Źródło: Mastercook
On przejmie na siebie obowiązek poinformowania OSD o planowanych zmianach, a oprócz tego wypowie umowę z dotychczasowym dostawcą. Należy tu jeszcze mieć na uwadze metodę rozliczeń, bo różni dostawcy stosują różne rozwiązania, choć w praktyce końcowa kwota do zapłacenia i tak będzie jednakowa. W części przypadków spotyka się jedną wspólną fakturę, obejmującą wszystkie usługi a czasami dwie niezależne, jedną za zużyty gaz a drugą za jego przesył.