W jaki sposób stworzyć porządny zespół, który da sobie radę z każdym firmowym projektem IT

Do niedawna typowy informatyk kojarzył się z panem od komputerów, który zajmował się wszystkim, co się z nimi wiąże. Ale rozwój technologii informatycznych i oprogramowania sprawił, że w dziedzinie informatyki zaczęła następować specjalizacja – inne osoby będą się zajmować pisaniem programów, inne obsługą sieci a inne administrowaniem serwerami i oprogramowaniem.

firma konsultingowa PositivePro

Autor: PositivePro Sp. z o.o.
Źródło: http://www.positivepro.eu
W dużych firmach w działach IT pracuje co najmniej kilka osób o różnym doświadczeniu, dzięki czemu jest możliwa obsługa informatyczna w każdym obszarze funkcjonowania. Jednak aby wszystko działało sprawnie i bez przestojów, to niezbędna jest odpowiednia współpraca tych osób, i to zarówno przy rozwiązaniach, które istnieją, jak i podczas planowania kolejnych.

Przy nowych projektach odpowiednie podejście całego zespołu będzie odgrywać kluczową rolę. Często projekty informatyczne nie tylko dużo kosztują, ale wymagają wielu zmian funkcjonowania firmy, i z tego też powodu od ich powodzenia zależy sprawnie funkcjonowanie biznesu. Z tego też powodu bardzo duże znaczenie ogrywa analiza wymagań, dzięki której można dokładnie określić potrzeby i wymagania co do projektu.

Chcąc mieć pewność, że dany projekt się powiedzie, trzeba mieć ludzi, którzy sobie z tym poradzą. Bardzo dobrym pomysłem przykładowo może być wysłanie osób, które przy tym pracują na profesjonalne szkolenia, podczas których usystematyzują sobie oni wiedzę z tej dziedziny, a także nauczą się też niejednej nowej rzeczy. Rozwiązania tego typu dla wielu pracodawców może być po prostu za drogie, bo jednak szkolenia IT nie należą do najtańszych, jednak w dłuższym okresie czasu na pewno się będą opłacać. Podczas szkoleń uczestnicy poznają kompletny przebieg analizy wymagań i przeprowadzania informatycznych projektów, zaczynając od wyznaczenia potrzeb i wymagań, poprzez wymodelowanie ich przy pomocy odpowiednich technik, a kończąc na etapie testów i szkoleniach użytkowników. Wiedza, która jest przekazywana podczas szkoleń może dotyczyć wielu działów IT, i przez to właśnie osoby po nich doskonale będą sobie dawać radę nawet przy skomplikowanych projektach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*