W sytuacji, kiedy pragniesz uruchomić firmę, ale nie posiadasz wystarczających funduszy, masz szansę postarać się dotację

Osoby, które pragną uruchomić swój interes stają przed ogromnym wyzwaniem. Jednym z najważniejszych aspektów decydujących o powodzeniu tego projektu jest zebranie wystarczających funduszy, by zapoczątkować działalność. Przedsiębiorcy niejednokrotnie próbują pozyskać kredyty w bankach i od inwestorów, niemniej nie bywa to łatwe.

finanse
Nie tak prosto dostać środki na start firmy

Większość przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie inwestycji, usiłuje pozyskać środki na uruchomienie działalności w bankach i u inwestorów, co jest ciężkie.

Ten temat Cię fascynuje? Więc odsyłam tu, gdyż znajdziesz tu ciekawe informacje na to zagadnienie, które godne są zainteresowania.

Na tym etapie nie posiadają oni jeszcze odpowiedniej historii kredytowej, ani określonych rezultatów, zatem nie stanowią najlepszych partnerów do rozmów. Trudno im przekonać inwestorów posiadających tak niezbędne środki, by zechcieli je zainwestować w tę konkretną działalność.

Finansowanie start up to nie taka łatwa sprawa

Młodzi przedsiębiorcy zazwyczaj posiadają problemy z pozyskaniem środków na działalność i rozwój startupu. Ten model działalności jest obarczony znaczniejszym ryzykiem, niż bywa w wypadku interesu tradycyjnego. Dodatkowo startupy zazwyczaj wymagają trochę znaczniejszych nakładów finansowych niż inne inicjatywy, ponieważ ich działanie często wspiera się na zastosowaniu innowacyjnych urządzeń oraz technologii. Pomyślnie przedsiębiorcy, zdecydowani na startup mają szansę skorzystać z dotacji zadysponowanych przez fundusze unijne. więcej tutaj: wsparcie dla start-upów.

Programów nie brakuje

Teraz właściciele zakładów mają do swojej dyspozycji różne dotacje na inwestycje ( dotacje na inwestycje). Potrzeba tylko sprawdzić, o które można się starać. Jedną z odsłon wsparcia, które można otrzymać przy uruchamianiu swojej działalności okazuje się pomoc przy zastosowaniu nisko oprocentowanej pożyczki w ramach projektu Jeremie. Kolejnym programem, który doskonale wspiera innowacyjne zakłady, jest program Horyzont 2020. W tym przypadku mowa o niesamowicie wysokich dotacjach na projekty badawcze oraz innowacje, a dotacje są przyznawane według konkursów projektów. Inkubatory przedsiębiorczości z kolei oprócz wsparcia pieniężnego gwarantują też pomoc w sprawach administracyjnych czy nawiązaniu pierwszych kontaktów inwestycyjnych. Źródło: ventures.prometeia.pl/.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*