Jak najlepiej wydajnie pracować? We własnym domu czy w firmie? Co jest dla Ciebie lepsze

Większości z nas praca kojarzy się jednowymiarowo, z kilkoma nieprzyjemnymi rzeczami. A to musimy wstawać rano i to co najmniej przez pięć razy w tygodniu, musimy siedzieć tam po osiem godzin każdego dnia, ciągle stres, ciągle wymagania i ani chwili świętego spokoju… Istnieją także zalety: ludzie, których lubimy, a nawet przyjaźnie, jakie zawarliśmy w pracy. Dodatkowo, niektórzy potrzebują po prostu ludzi, by funkcjonować. Niektórzy bowiem nie wyobrażają sobie zatrudnienia w domu, samemu, bez kontaktu z pozostałymi pracownikami. Jeśli jednak wierzyć analitykom. w niedalekiej przyszłości zwiększy się ilość tak zwanych wolnych strzelców, czyli osób pracujących zdalnie.

impreza

Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkiemu winny rynek pracy, a raczej zakończenie pewnego okresu, w którym każdy miał normalną umowę gwarantującą stabilne życie.

Intryguje Cię omawiany wpis? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij tu – ta niezła witryna (http://polisy.de/ubezpieczenie-domu-i-mieszkania-w-niemczech-o23) proponuje pokrewną tematykę.

Dzisiaj, przy ciągle minimalizowanych kosztach pracy, przy bardziej luźnym podejściu do pracownika zarysowuje się nowy trend: już niedługo zatrudnienie w domu stanie się czymś normalnym ((link do artykułu)). Aktualnie osoby tak pracujące nie do końca są traktowani serio. Wielu myśli, iż jak się siedzi w domu, to na pewno nic się nie robi. To oczywiście niesprawiedliwa opinia, chociaż osoby, które pragną coś osiągnąć pracując w domu powinny nauczyć się prawdziwej samodyscypliny. Dodatkowo, tego typu osoby muszą zapomnieć o profitach, które gwarantuje praca w firmie, przykładowo, różne atrakcje na imprezy firmowe.

Wiadomo, są różne formy pracy w domu, ponadto, w wielu zawodach po prostu nie da się tak pracować. Wielu ludzi ma normalną umowę o pracę, ale pracodawca może podjąć decyzję, iż pracownik nie musi siedzieć w biurze. Wszystko, czego potrzebuje do swojej pracy to komputer z dostępem do internetu, a obecnie to standard. Takie osoby powinny jednak stawić się o konkretnej godzinie przed monitorem komputera i być aktywne przez konkretną ilość godzin. Nie jest to jednakowoż norma, niektórzy zamiast ilości godzin rozliczają się za

impreza

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com

zrobione projekty. Są również osoby, które nie posiadają żadnej umowy (można zobaczyć tutaj), ale same muszą starać się o zlecenia. Pracuje tak wielu freelancerów, najczęściej copywriterów, grafików lub tłumaczy obcych języków.

Trudno powiedzieć, jaki tryb pracy jest lepszy. Właściwie to nie ma na to pytanie konkretnej odpowiedzi. Wiele osób woli samotność i skupienie, niedobrze się czuje, kiedy wszędzie jest wielu ludzi, nie może się wtedy skupić, więc efekty pracy są gorsze. Inni zaś kochają kontakt z ludźmi, zaś praca w domu to jakby kara. Najlepiej to pracować trochę z ludźmi, a trochę samemu, ten ideał jednak jest ciężki do zrealizowania.