Manifestacja mieszkańców Krobi przeciwni budowie kopalni odkrywkowej

Ostatnio w mediach mogliśmy usłyszeć, iż mieszkańcy Krobi protestują przeciwko budowie kopalni. Uczestnicy głośnej manifestacji protestowali przeciwko planom budowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego na tym terenie.

Krobia to mała miejscowość w województwie małopolskim. Mieszkańcy nie chcą, aby kopalnia powstała w ich miejscowości. Protestują przeciwko działaniom poszukiwawczym, a także planom stworzenia kopalni. Protesty zapowiadają tak długo, aż ich postulaty zostaną uwzględnione.

kopalnia

Autor: André Schäfer
Źródło: http://www.flickr.com

Działania geologiczne, których celem jest wykrycie pokładów węgla brunatnego na tych terenach przeprowadzane są już od bardzo dawna. Poszukiwania i rozpoznanie złóż tego surowca na tym terenie przyniosły pozytywne rezultaty, bowiem zatwierdzono występujące tam zasoby tego paliwa. Entuzjaści kopalni w Krobi niezaprzeczalnie powinni być zatem zadowoleni.
Mieszkańcy Krobi są jednak niezadowoleni z tego faktu. Sprzeciwiają się kopalni, chcieliby, aby region rozwijał się tradycyjnie bez tak spektakularnych zmian. Zdaniem stowarzyszenia, które utworzono z myślą właśnie o manifestacji, budowa dom w stanie surowym wrocław kopalni w miejscowości będzie prowadzić do degradacji rolniczego regionu.

Uczestniczący w manifestacji przeciwko kopalni rozpoczęli swój protest pod lokalnym kościołem, z którego przemieścili się pod ratusz. Była również opracowana odpowiednia petycja władz gminy Krobia adresowana do premiera Polski.
W petycji mieszkańcy w głównej mierze żądają zaniechania prac mających na celu znalezienie węgla brunatnego w miejscowości Krobi. Nawołują o poszanowanie własności ich gruntów, ponieważ ziemia ta jest im zagwarantowana prawnie. Oprócz tego żądają decyzji, które nie pozwolą na powstanie kopalni na ich terenie.
Mieszkańcy zdecydowanie nie zauważają żadnych zalet przedsięwzięcia, a raczej dopatrują się wyłącznie wad. Warto nadmienić także, iż kopalnia w ogromnej mierze mogłaby mogłaby mieć wpływ na zanieczyszczenie środowiska naturalnego.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na ten temat? To świetnie, ponieważ pod linkiem klimatyzacja wrocław odnajdziesz fascynujące informacje, które Cię zaabsorbują.

Warto pamiętać, że jednak jest to niemała inwestycja, która w ogólnej perspektywie mogłaby przynieść spore korzyści finansowe. To również następne miejsca pracy dla mieszkańców Krobi. Dla zamieszkujących te tereny nie są to jednak argumenty, które byłyby w stanie ich przekonać.