Języki zagraniczne, które są wartościowe w podróżach

Co to za dziwactwo? Słyszy się, gdy prezentuje się komuś przykładowe teksty napisane w języku hindi czy napisane w języku indonezyjskim. No cóż, należy powiedzieć, że te języki robią wrażenie, wprowadzają zakłopotanie i zdziwienie, powodują krępującą ciszę lub prowokują myślenie w stylu, jaki ten świat jest różnorodny i czasami dziwny. A co, jeśli poznamy kogoś, kto dobrze mówi w takim języku, a nie pochodzi z tego kraju? Będziemy pod wrażeniem!

Co po maturze? Szkoła policealna!

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Ale zanim to się stanie wypowiemy banalną prośbę: powiedz coś po… No tak, „banalna”, gdyż ludzie, którzy posługują się przykładowo chińskim czy arabski, a są z Polski co rusz słyszą takie niewinne zapytanie. Jednemu jednak będzie to pasować, jakże przecież jest miło, kiedy można komuś zaszpanować, drugi natomiast zamknie się w sobie i wkurzy na dodatek, nie będzie chciał spotykać się z ludźmi, albo nie będzie mówił, że posiada taka interesującą umiejętność., nie będzie dopóki ktoś inny nie wspomni o jego ciekawych umiejętnościach…

Tym niemniej, w takim stanie rzeczy jest zdecydowanie więcej zalet, lecz przykładowo nauka języka hindi (lekcje hindi) i dostępne na wyciągnięcie ręki słowniki czy podręczniki to pewnie niełatwa sytuacja. Trudno oczekiwać, żeby takowe pomoce naukowe zalegały w księgarniach, ich tam po prostu nie ma. Zawsze można jednak zamówić książki, słowniki w Internecie. Jeśli chodzi o język indonezyjski to sytuacja jest jeszcze dziwniejsza.

Nie możesz doczekać się kolejnych postów? Stworzyliśmy dla Ciebie hiperłącze do witryny (http://happytree.com.pl/), które pozwoli Ci zapoznać się z ogromną dawką nowych informacji.

Słownik do nauki języka indonezyjskiego znajdziesz w sieci, ale trudniej będzie z innymi, bardziej rozbudowanymi pomocami.

Intratną propozycją są dwa języki europejskie: holenderski (niderlandzki) i islandzki (opłacalny język islandzki). Nauka tego pierwszego przydaje się w szczególności osobom udającym się do Holandii w celach zarobkowych, ten drugi zaś można traktować, jako inwestycję we własny rozwój zawodowy. Słowniki do nauki języka holenderskiego, podobnie, jak inne pomoce naukowe są łatwo dostępne.

Dochodzisz do wniosku, że ten artykuł jest wartościowy? Jeżeli tak, to zobacz jeszcze ten ważny tekst (https://mcrsklep.pl/pl/opaska-ogniochronna-mcr-ps-25) – on również przykuje Twą uwagę.

Z nauką języka islandzkiego (słowniki, podręczniki, skrypty) jest zdecydowanie trudniej, lecz dla chcącego nic trudnego.