Języki zagraniczne, które są wartościowe w podróżach

Co to za dziwactwo? Słyszy się, gdy prezentuje się komuś przykładowe teksty napisane w języku hindi czy napisane w języku indonezyjskim. No cóż, należy powiedzieć, że te języki robią wrażenie, wprowadzają zakłopotanie i zdziwienie, powodują krępującą ciszę lub prowokują myślenie w stylu, jaki ten świat jest różnorodny i czasami dziwny. A co, jeśli poznamy kogoś, kto dobrze mówi w takim języku, a nie pochodzi z tego kraju? Będziemy pod wrażeniem!

Co po maturze? Szkoła policealna!

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Ale zanim to się stanie wypowiemy banalną prośbę: powiedz coś po… No tak, „banalna”, gdyż ludzie, którzy posługują się przykładowo chińskim czy arabski, a są z Polski co rusz słyszą takie niewinne zapytanie. Jednemu jednak będzie to pasować, jakże przecież jest miło, kiedy można komuś zaszpanować, drugi natomiast zamknie się w sobie i wkurzy na dodatek, nie będzie chciał spotykać się z ludźmi, albo nie będzie mówił, że posiada taka interesującą umiejętność., nie będzie dopóki ktoś inny nie wspomni o jego ciekawych umiejętnościach…

Tym niemniej, w takim stanie rzeczy jest zdecydowanie więcej zalet, lecz przykładowo nauka języka hindi (lekcje hindi) i dostępne na wyciągnięcie ręki słowniki czy podręczniki to pewnie niełatwa sytuacja. Trudno oczekiwać, żeby takowe pomoce naukowe zalegały w księgarniach, ich tam po prostu nie ma. Zawsze można jednak zamówić książki, słowniki w Internecie. Jeśli chodzi o język indonezyjski to sytuacja jest jeszcze dziwniejsza.

Nie możesz doczekać się kolejnych postów? Stworzyliśmy dla Ciebie hiperłącze do witryny (http://happytree.com.pl/), które pozwoli Ci zapoznać się z ogromną dawką nowych informacji.

Słownik do nauki języka indonezyjskiego znajdziesz w sieci, ale trudniej będzie z innymi, bardziej rozbudowanymi pomocami.

Intratną propozycją są dwa języki europejskie: holenderski (niderlandzki) i islandzki (opłacalny język islandzki). Nauka tego pierwszego przydaje się w szczególności osobom udającym się do Holandii w celach zarobkowych, ten drugi zaś można traktować, jako inwestycję we własny rozwój zawodowy. Słowniki do nauki języka holenderskiego, podobnie, jak inne pomoce naukowe są łatwo dostępne. Z nauką języka islandzkiego (słowniki, podręczniki, skrypty) jest zdecydowanie trudniej, lecz dla chcącego nic trudnego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*