– zobowiązania finansowe (np. z tytułu kredytu, pożyczki), z wyjątkiem pozycji zabezpieczonych, wierzytelnosci finansowych przeznaczonych do obrotu i instrumentów pochodnych o charakterze zobowiązań,– kredyty udzielone i należności własne nieprzeznaczone do sprzedaży,– aktywa finansowe (tak jak papiery dłużne) utrzymywane aż do terminu wymagalności,– składniki aktywów finansowych posiadające czas wymagalności, dla jakich wartość godziwa nie może być ustalona w sposób wiarygodny.
Pracownik, który przechodzi na emeryturę jest uprzywilejowany do odprawy emerytalnej. Odprawy emerytalne ta są jednorazowe, a ich wysokość wyliczona jest od rodzaju pracy robionej przez pracownika. Od razu trzeba powiedzieć o tym, że odprawa emerytalna może zostać wypłacana odchodzącemu na emeryturę tylko jeden raz. Pracownik, który powróci do pracy w trakcie emerytury nie uzyskuje drugiego przywileju do odprawy emerytalnej. Co ważne na odprawę mogą liczyć wszyscy pracownicy w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy bez względu na wymiar czasu pracy, typ umowy albo podstawę zatrudnienia. Z uprawnienia tego nie skorzystają jednak osoby zatrudnione na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenia. Przepisy szczegółowo mówią, że odprawa emerytalna jest świadczeniem jednorazowym, bo pracobiorca, który otrzymał odprawę nie ma możliwości drugi raz nabyć do niej prawa.
Aby odnaleźć podobne informacje na opisywane zagadnienie spójrz na link, a przeczytasz tam niesamowicie interesujące wiadomości, które zostaną Ci w głowie.
Dzięki owej wiadomości następny pracodawca będzie miał możliwość zweryfikować czy owemu pracownikowi należy się odprawa, czy już takiego uprawnienia nie ma.