Biznes w internecie

Czy moja firma musi być obecna w sieci internetowej? Zastanawia się nad tym wielu właścicieli firm. Odpowiedź powinna być tylko jedna – naturalnie, że tak! W tych czasach to absolutnie prosta i oczywista sprawa, strona w sieci to podstawowe narzędzie promocji dla przedsiębiorstwa. Poza informacjami o sektorze działań można tam zamieścić dane kontaktowe, ofertę, informacje o aktualnościach i bardzo dużo innego typu, ważnych informacji.

Wielki łowca

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

By można było założyć witrynę w sieci oczywiście potrzebujemy domeny (np. znalezionej na Aftermarket).

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto jest szerzej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tutaj (https://reset2.pl/blog/kasy-fiskalne-nowe-zasady-ewidencjonowania).

Istotne jest żeby była to albo nazwa przedsiębiorstwa, albo domena w konkretny sposób obrazująca działalność czy produkt przedsiębiorstwa. Oczywiście nie ma żadnych przeszkód, by domena była dowolnym słowem, ale przecież nie o to chodzi. Domena ma być także swego rodzaju reklamą, ma upraszczać znalezienie naszej firmy i zapoznanie się z ofertą, a dzięki temu znalezienie nowych klientów.

Do sprawdzenia czy interesujący nas adres jest dostępny wykorzystać można takie narzędzie jak wyszukiwarka mocnych nazw. To narzędzie pozwala dowiedzieć się jaka jest cena interesującego nas adresu internetowego, czy w ogóle jest wolna, a jeżeli nie, to do kogo należy. Kiedy uzyskamy takie wiadomości będziemy mogli albo wykupić domenę natychmiast albo skontaktować się z jej właścicielem w celu przeprowadzenia rozmowy o transakcji.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejsze są oczywiście domeny Nie znaczy to, że inne adresy są złe, ale w naszym kraju jednak te nadal są zwykle wybierane. Jeżeli chcemy robić interesy także poza granicami kraju doskonale zdadzą egzamin domeny eu czy com.

To bez znaczenia czy będziemy mieli w adresie pl czy innego typu końcówkę i tak warto zdecydowanie przemyśleć jego wybór. To kwestia, której pewien procent właścicieli firm nie poświęca uwagi, a to wielki błąd. Adres serwisu internetowego to pierwszy nośnik informacji o niej z jakim styka się potencjalny klient. Niech spełnia to zadanie.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do kolejnej witryny, gdzie znajdziesz atrakcyjne wpisy – najedź na link platforma zakupowa logintrade.pl.

Oczywiście, czasami adres, jaki dla nas byłby najbardziej atrakcyjny zajęła już przykładowo podobna firma. Nie może to być jednakże powodem do zmartwienia – zastanówmy się czy da się w inny sposób tę domenę napisać? Jeżeli to dwa słowa, to może z myślnikiem? A może uda się ją odkupić. Nie traktujmy naszej domeny nieuważnie, warto zwracać na nią uwagę.