Nauczanie indywidualne czy szkoła językowa?

W obecnych czasach daje się zauważyć, iż języki obce są traktowane jako doskonała edukacyjna inwestycja w przyszłość. Opanowanie języka angielskiego jest wymogiem nowoczesnych firm poszukujących pracowników. Toteż już od przedszkola warto pracować nad tym językiem. Tylko co wybrać? Korzystniejsza będzie szkoła językowa czy prywatne lekcje z korepetytorem?

Szkoły językowe Warszawa posiadają bardzo wielu zwolenników – dane jest tam spotkać zarówno młodych ludzi jak i osoby pracujące. Dobre strony? Na zajęciach uczeń może skonfrontować posiadaną wiedzę z innymi. Często górę również biorą finanse. Lekcje w szkole językowej są zwykle tańsze niż lekcje indywidualne. Wiąże się z tym mimo to mała niedogodność: należność za semestr płacimy z wyprzedzeniem. Jest to więc pojedynczy wydatek (zobacz więcej).

Spotkania organizowane indywidualnie, są nieco bardziej „elastyczną” formą kursu. To my określamy porę zajęć, program dostosowany jest do naszych wymagań i potrzeb, a płacimy za pojedynczą lekcję korepetycji.

Na pierwszych kilku lekcjach kursu, zadaniem nauczyciela jest zazwyczaj analiza tego, jaką wiedzę posiada uczeń, czy ma problemy z przyswojeniem materiału i jakie ma problemy w nauce. Nauka języka angielskiego nie pozwala pojawienie się zaległości. Jeśli uczeń nie umie lub ma problem z przyswojeniem wcześniejszych partii materiału zaległości będą bezustannie narastać. Rolą korepetytora jest właśnie wyłowienie tych zaległości i przekazanie mu wiedzy oraz odkrycie drzemiących w nim możliwości.

Prowadzący kursy angielski indywidualnie Warszawa, dzięki wieloletniej praktyce w zawodzie mają dobre rozeznanie co do wymaganego programu i mogą uporządkować wiadomości. Przypomnienie tematów poznanych na lekcji, uporządkowanie ewentualnych niejasności, jest gwarancją sukcesu oraz wzmocnienia pewności siebie. Tutaj fajny przykład: angielski w pischool.

W okresie prowadzenia lekcji, kursant dowiaduje się również, jak się uczyć, by było widać efekty. Albowiem dobry nauczyciel powoduje, że uczeń wykaże się większym zapałem , zarówno na lekcjach, jak i w domu. Jednocześnie będzie mu to sprawiało zadowolenie. Na koniec: obie formy nauki języka posiadają swoje plusy, do nas należy wybrać tę najbardziej właściwą.