Czy w Żywcu powstanie Specjalna Strefa Ekonomiczna?

Od dłuższego czasu możemy zaobserwować niepokojącą sytuację na rynku pracy. Niestety, póki co jedynie wybrane regiony Polski są w stanie poszczycić się opadającym wskaźnikiem bezrobocia. Mało optymistyczne wieści przychodzą z Żywca. Czy władze miasta za mało działają, aby przekonać do Żywca nowych inwestorów?

A może w Żywcu musi powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy dające dodatkowe miejsca pracy? Zdania radnych są podzielone. Jedni są przekonani, że same koszty przygotowania terenu są bardzo duże,| a co ważne nie gwarantują powodzenia. Odpowiedzią na to zagadnienie jest niedaleko położona gmina, która mimo starań pozyskała tylko jednego inwestora.

Po znacznie więcej informacji serdecznie zapraszam na (https://inoffice.pl/) tęstronę internetową. Nie czekaj – poszerz swoją wiedzę na tentemat omówiony w tekście.

(Zobacz oferty pracy energetyk) Druga grupa jest odmiennego zdania. Uważają , że strefa jest niezbędna i jeśli miasto nie podejmie ryzyka, nigdy nie dowie się czy „było warto”. Trzeba próbować wszystkiego, aby walczyć z bezrobociem i to jest ich myśl przewodnia.To na razie plany, a jak się przedstawia obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu?.

Żywiec, z powodu swego atrakcyjnego położenia to na dobrym poziomie rozbudowana turystyka, gastronomia oraz baza noclegowa. Restauracje, hotele czy pensjonaty stale poszukują pomysłowych osób, które z zaangażowaniem i entuzjazmem poświęcą się obowiązkom które przydzielono im w nowym miejscu pracy.Cały czas w Żywcu pożądaną grupą zawodową są przedstawiciele handlowi, handlowcy, czy osoby związane z pracami budowlanymi. (Oferta: praca ostrowiec świętokrzyski) Szczególnie, że za chwilę nastanie rozpoczęcie sezonu, a wraz z nim pojawią się prace sezonowe. To idealne wyjście, szczególnie dla ludzi, którzy nie posiadają stałej pracy.

Pozytywem prac sezonowych jest to, że naszym chlebodawcom nie zależy jedynie na świadectwach ukończonych szkół, co na zaangażowaniu oraz chęci rozwoju własnej wiedzy. Dzięki takiemu podejściu obowiązki mogą być realizowane równie dobrze przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez doświadczenia.
Które jeszcze zawody są mile widziane na terenie Żywca? Zdecydujmy się by przejrzeć ogłoszenia w sprawie pracy w sieci. Najłatwiej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej tekst, np.: oferty pracy laminator – a jest możliwość, że napotkamy na ofertę interesującej pracy.