Szukasz pomysłu na biznes? Może działania w Sieci?

Internet zrewolucjonizował nasze życie, co do tego zagadnienia nie ma wątpliwości. Okres lat dziewięćdziesiątych wydaje się w tym sensie bardzo odległy. dowiadywaliśmy się z telewizji i gazet, nie było własnych internetowych mediów|. Dzisiaj natomiast każdy może posiadać blog lub kanał video i dotrzeć do szerszego grona ludzi. Sporo osób już z tego skorzystało i zarabia dzięki temu fajne pieniądze.

O czym możemy pisać na blogu, o czym można mówić na własnym kanale video. Odpowiedź jest czytelna. O wszystkim. Dokładnie, bez dwóch zdań, nie ma tutaj ograniczeń. Najlepiej sobie jednakowoż radzą blogi, na jakich podejmuje się temat szeroko pojętej mody. Czyli porady, jak się ubrać, jak to zrobić, aby modnie się prezentować, co jest w konkretnym okresie trendy i dlaczego nie powinniśmy ubierać niektórych ciuchów. Dobrym przykładem w tej dziedzinie jest blog Kasi Tusk. Faktem jest, że dzięki znanej marce nie musiała ona zabiegać o rozgłos, ponieważ każdy był ciekawy i zaglądał co ta „Tuskowa” tam radzi, jednak patrząc na stałych i wiernych fanów i osoby korzystające z tego bloga, trzeba przyznać, iż ten blog się po prostu obronił.

Jeśli mówimy o kanałach video to właściwie szeroko pojęta kwestia dobrego wyglądu. Wiele młodych dziewczyn prezentuje tam na przykład rewelacyjny szampon (do zamówienia na lub brylantynę, solidną odżywkę czy ciekawy makijaż. Zwróciły na to uwagę wielkie firmy, które zajmują się produkcją tychże produktów i teraz w zamian za dobrą, zaufaną reklamę na takim videoblogu (opisanie konkretnego produktu, raczej przychylnie) taka blogerka dostaje albo sam produkt, lub – sprawdź naszą propozycję – nawet wypłatę.

Bardzo znane są blogi eksperckie, najczęściej które najczęściej dotyczą nowych mediów, lecz nie tylko. Doceniani są blogerzy i videoblogerzy, którzy podejmują temat nowych technologii. Otrzymują od różnych firm ,przykładowo, do przetestowania jakiś nowoczesny sprzęt i opisują je, wymieniając po kolei plusy i minusy. Świetnie sobie radzą videoblogerzy, którzy rozwijają swoje programy rozrywkowe lub satyryczne. Przykładowo, jest jeden człowiek, który ucieka przed policjantami lub jeździ na tyłach tramwaju, i to oczywiście wszystko nagrywa, by później pokazać to w Internecie. Inny zaczepia ludzi na ulicach zadając bardzo niestosowne pytania. Ludzie to oglądają, bo jest to darmowa i śmieszna rozrywka, a że głupia, no tak jest dość idiotyczna, lecz czy zawsze musimy oglądać poważne rzeczy?