Masz pomysł na firmę, lecz nie masz na ten cel oszczędności? To nie problem, jest fundusz dzięki któremu sobie poradzisz

Fundusz zalążkowy to bardzo intrygująca opcja dla nowo powstałych firm. Można dzięki temu można zdobyć widowiskową dotację w wysokości aż dwustu tysięcy euro. Jak zdobyć takie środki? Należy przedstawić właściwie trafiony pomysł na biznes. Fundusz wesprze nas w temacie założenia firmy, wesprze gdy trzeba napisać biznesplan i strategię działania. Ponadto, jest w stanie wynająć lokal na siedzibę i dofinansuje wprowadzanie nowego produktu lub usługi. Co dostanie w zamian? Fundusz będzie miał udziały w przedsiębiorstwie, ale nie większe niż pięćdziesiąt procent udziałów.

firma

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju dotacje na inwestycje są konieczne, żeby wystartować z własnym pomysłem. Jeśli z trafionym pomysłem stawimy się do funduszu, zaczyna się etap preinkubacji. Możemy wtedy liczyć na doradców, a zawiera się w tym między innymi opracowanie biznesplanu lub analiza finansów. To również dostęp do infrastruktury funduszu, to znaczy powierzchnia biurowa, sprzęt IT i tym podobne. Jak pomysł już będzie rozwinięty, kierujący funduszem muszą podjąć decyzję czy jest sens w niego inwestować. Taki etap określa się etapem inkubacji.sprawdź to program do rozliczania pitu program do rozliczania pituTrzeba przyznać, że największe szanse mają idee o bardzo wysokim potencjale technologicznym oraz rynkowym.

Co godne uwagi, o czym pisaliśmy wcześniej, fundusz może objąć w nowej spółce nie więcej niż 50% udziałów. Dzieje się tak, bo po kilku latach dzięki temu zyskowi fundusz ma szanse, aby

firma

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

włożyć pieniądze w kolejne przedsięwzięcie.

Kiedy przekonasz się, że znajdujący się w tym miejscu post jest wartościowy, kliknij tutaj, a zobaczysz więcej rozliczenie pit pomoc podobnych tekstów!

Funkcjonuje to więc na ciekawe zasadzie. Oferujemy pomoc, mamy z tego zysk, żeby pomóc innym. Istnieje wiele ciekawych przykładów takich inwestycji prowadzonych przez fundusze zalążkowe. Na przykład Fundusz Ventures Hub zainwestował w spółkę aSTORY tworzącej oprogramowanie dla firm graficznych. W zamian za trochę ponad trzydzieści procent udziałów w spółce, Ventures Hub dofinansował ją kwotą trzystu dwudziestu tysięcy złotych.

Umowa zakłada przyjęcie kolejnych udziałów, jednak zależy to od wzrostu w rozwoju firmy. Taki sposób finansowania to z pewnością duża szansa dla osób bez gotówki, ale za to z dobrym pomysłem, w który warto zainwestować – . Na zachodzie jest to znana metoda finansowania, w naszym kraju dopiero jest na początku swojej drogi, jednak już przynosi oczekiwane rezultaty.