Przed Tobą naprawa samochodu? Sprawdźmy jakie rzeczywiste koszty poniesiesz

Większość z dorosłych ludzi, prędzej czy później w swoim życiu, decyduje się na zakup samochodu. Nie często zaopatrujemy się w świeży wehikuł z salonu, zazwyczaj kontentujemy się starszym. Istnieje bardzo dużo stresogennych momentów powiązanych z byciem kierowcą, nie do końca połączonych jedynie z procedurą jazdy. Przede wszystkim - gdzie kupić samochód, aby był działający? I którą firmę wybrać?

serwis samochodowy
Napisane przez: JEREMY DUMOND
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nie od dziś na przykład wiemy, że serwis aut francuskich jest najmniej kosztowny. Najpoważniejszą marą kierowcy jednak zawsze pozostanie usuwanie ewentualnych usterek. W naszym kraju, na temat specjalistów samochodowych krążą już legendy. Każdy początkujący kierowca za pewne dowiedział się od znajomych, ile to będzie musiał co roku wydać na serwisowanie pojazdu. Czy na prawdę tak jest? Wszystko zależy na nieszczęście od naszego farta.

Porównaj - tylna belka peugeot partner

Jeśli na przykład kupując używany samochód nam go zabraknie, zacznie się nasze pasmo nieszczęść, bowiem z pewnością początkowym kosztem okaże się regeneracja tylnej belki, która do tanich nie należy. Jeśli otrzymamy kiepski towar, auto stanie się dla nas studnią bez dna. Z tego powodu aby chociaż niewiele zmniejszyć koszty, należy nabyć odpowiednią markę. Serwis aut francuskich będzie o wiele mniej kosztowny niż w przypadku aut japońskich, ze względu na cenę części zamiennych. Z tego powodu dobrze ten czynnik wziąć pod lupę od początku.

Zobacz również

Jakie zakupić auto: nowe czy używane? Pierwszy, jak i drugi wybór jest sensowny, należy jednakże pamiętać o określonych kwestiach

bmw, cars
Napisane przez: M 93
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kupno samochodu przeważnie stanowi dość poważną decyzję, niezależnie od kwestii, czy wydajemy na auto 1000 czy 100 000 zł. Na kupnie samochodu wydatki się nie kończą.

Samochód należy ubezpieczyć, robić co pewien czas przeglądy, ponosić wszelkie koszty eksploatacyjne. Mimo to jednakże na początku zastanawiamy się głównie nad tym, jak zakupić samochód na w miarę odpowiednich warunkach. Odnosi się to zarówno do samochodów nowych, jak i przechodzonych, jak bmw e46 używane.


Kolejnym istotnym problemem początkującego kierowcy będzie odszukanie rzetelnego warsztatu samochodowego. Nie oznacza to, że większość stanowią nieuczciwi mechanicy, po prostu łatwo na nich trafić. Jeżeli czeka cię regeneracja tylnej belki, a nie kojarzysz nikogo sprawdzonego, zasięgnij zdania znajomych.

Te wpisy z witryny (http://www.myj-car.pl/), które znajdziesz po kliknięciu na ten link bez dwóch zdań okażą się użyteczne - są one godne polecenia i są w stanie Cię miło zdziwić.

Na pewno któryś z twych przyjaciół zna jakiś godny rekomendacji warsztat, w którym sam serwisuje swój samochód. Jeśli nie, nic w tym złego, zawsze pozostanie sieć online. Warto odnaleźć miejsce specjalizujące się w danym rodzaju samochodów, wpisując do przeglądarki frazę, np. serwis aut francuskich. Dobrze zrobić właściwy rekonesans zanim udamy się do kogoś z naszym problemem. Poczytajmy recenzje, przejrzyjmy ofertę.

Może Cię zainteresować:

rozbity, zniszczony samochód
Napisane przez: iStock
Zaczerpnięte z: iStock
Naprawa samochodu spędza niejednemu kierowcy sen z powiek. Jeśli od początku nie posiadaliśmy szczęścia i kupiliśmy auto z masą usterek, trzeba odszukać dobrego mechanika. Mówi się, że w ciągu roku niektóre osoby tracą na użytkowaniu auta równowartość jego wartości. Lecz nie należy się tym smucić - samochód (kup kompresor do siedzeń) służy do jeżdżenia, a nieruchomości do lokowania pieniędzy.
20/01/17, 07:37:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.