Atrakcyjne wskazówki odnośnie kart lojalnościowych

W dzisiejszych czasach programy lojalnościowe to wyższy poziom marketingowych pomysłów. Nie wystarczy pierwszej lepszej osobie z brzegu (albo, co drugiemu klientowi) dawać karty stałego klienta teraz, to zdecydowanie za mało. porządny program lojalnościowy to coś więcej, to opcja, która daje możliwość poczuć się konsumentowi wyjątkowo, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że klient jeszcze wiele razy zrobi u nas zakupy. Oczywiście jest wiele programów lojalnościowych egalitarnych. Wielu z nas ma co najmniej jedną kartę stałego klienta, czy to sklepu z żywnością, sklepu odzieżowego czy kartę na którą nabijają nam się punkty za zakupy w różnych miejscach, dzięki której mamy możliwość otrzymanie ciekawych rabatów, zgarnięcie fajnych nagród.

karta lojalnościowa

Autor: Morten Liebach
Źródło: http://www.flickr.com
Poza Polską tworzone są programy lojalnościowe elitarne, których w naszej ojczyźnie jest niewiele. Przy tego typu programach persony otrzymujące kartę stałego klienta są wybierane podczas selekcji. Po kilkunastu analizach wystosowywane są karty stałego klienta, często też organizowane przyjęcia dla wybranych konsumentów, by Ci czuli się naprawdę wyróżnieni. A jak wieść niesie kupujący klient (tutaj) to zadowolony klient.

BIERZ, CO CHCESZPewna sieć telefonii komórkowej ma bardzo ciekawy program lojalnościowy dla ludzi posiadających telefon na abonament. Program ten pozwala na zdobywanie ciekawych nagród po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów. Sieć ta stworzyła katalog nagród, skąd osoba należącą do tego programu lojalnościowego może wytypować nagrodę za ilość zdobytych punktów. Tworząc program lojalnościowy dobrze jest zwrócić uwagę na możliwości, jakie dałby nam on poza granicami naszego kraju. Jeśli myślimy o tym by wypromować naszą firmę poza krajem to warto też tak spojrzeć na program lojalnościowy. W jaki sposób mogę przekonać osoby nie tylko z mojego kraju, ale też spoza granic, by zapisali się niejako do naszego programu lojalnościowego? To dobry pomysł by spopularyzować swój program lojalnościowy poza krajem. Po co? Otóż program takiego typu to coś w rodzaju produktu.

Może nie sprzedajemy, go, ale to on może sprawić, że więcej zyskamy. Im większe oddziaływanie programu lojalnościowego, tym wyższe zyski są w kieszeni naszej spółki. Jeżeli chcemy by nasz program lojalnościowy był sukcesem, musimy o nim myśleć nie, jako o sposobie do wykorzystania go w kraju, ale jako o światowym produkcie. Dobre programy lojalnościowe to te, które zostały przeniesione z jednego państwa do kolejnych. Takich programów lojalnościowych jest na świecie kilkanaście. Dobrze jest, więc wziąć przykład z najlepszych.

Źródło informacji: