Sklep ortopedyczny – jak go wyposażyć

Sklep ortopedyczny, ewentualnie też medyczny nie jest jeszczetypowymmiejscem. Trzebazwrócić uwagę, że klientami nie jest każdy z nas. Konkurencja także nie jest zbyt duża, więc nie napędza rynku. To jednak ma zalety.

Złota medycyna estetyczna

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Problematyczna lokalizacja
Najważniejsze to dobrze ulokować sklep (sprawdź program do obsługi sprzedaży allegro) medyczny Warszawa ma sklepy na obrzeżach, Nie da się ukryć, żenajczęściejprężnie się rozwijającesą od razu przy szpitalu.Wartorównieżprzemyślećwspółpracę z siecią sklepów, a więc franczyzę.

Taki sklepteż nie musi być duży. Z całą pewnością tojest zależne od skomplikowania oferty, którą właściciel chceprzyciągnąć klientów. Jeślioferujemy sprzęt nie tak dużychrozmiarów, wózki Kuschall (oferta wózków), bez problemuwystarczy30m2. Duża powierzchnia jest konieczna, jeżeliw skład oferty wchodząteż łóżka rehabilitacyjne i wyposażenie np. gabinetów fizjoterapeutów.

Połącz sklep z wypożyczalnią
Wartorozważyćuruchomienierównolegle ze sklepem medycznym wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Pożyczenienp. wózkakosztujemnie więcej 50 zł, a łóżka rehabilitacyjnegoto nawet 150 zł (zakup raczej więcej niż 2000 zł – łóżka rehabilitacyjne na

Piotr Osuch, specjalista chirurgii plastycznej

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Ile można zyskać?
Sklep medycznymoże zarabiać na siebie dzięki wysokim marżom. Sprzęt ortopedyczny zwyklemoże mieć marżęprzekraczającą nawet 150% wartości. Opłacalna jest też umowa (zobacz wypowiedzenie umowy o pracę na mocy porozumienia stron) z NFZ-tem. Wielukupującychprzychodzi po dofinansowany sprzęt i to częstopodstawa przychodów. Warto teżwspółpracować z prywatnymi gabinetami. Właściciele sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnymmówią, że inwestycjamoże zwrócić się już po roku. Początkowonależymiećmniej więcej 100 000 na sam sklep imniej więcej 30 tys. na uruchomieniewypożyczalni.

Ciekawy biznes
Niektórzy mająwłasnąkoncepcję sukcesu, jednakmożnakorzystać ze sprawdzonych pomysłów. Jeśli w okolicy brakujefachowego sklepu medycznego, to istnieje szansa na uczciwyzysk dla mądrego biznesmena. Warto się więc rozejrzeć dookoła.