Apteka to bardzo dobry sposób na własną działalność. Wiesz jednakże jakie spełnić musisz warunki?

Wiele osób planuje mieć coś swojego, to oznacza własny biznes, dzięki jakiemu realne będzie wdrażanie w życie własnych planów. Niekiedy ich brak, ponieważ na przykład tak już wiele rzeczy istnieje i tak ciężko wejść na rynek. Pomimo to, coraz więcej osób korzysta z systemu franczyzowego. To system, w którym otwieramy własny biznes, ale działamy pod znakiem towarowym innego podmiotu.

własna apteka z nowafarmacja.com.pl

Autor: Grupa Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/

Ktoś może zapytać, jaki w tym sens? Plusów jest niezwykle dużo, przede wszystkim tego typu, iż dzięki znanemu podmiotowi nam łatwiej ruszyć z biznesem, łatwiej pozyskać klientów i łatwiej utrzymać się na rynku. Coraz większa ilość osób otwiera tym sposobem apteki. W tej sytuacji jednakże trzeba spełnić wiele innych kryteriów. Jakie to kryteria?

Zastanawiałeś się kiedykolwiek jak otworzyć aptekę? Przygotowania do otwarcia, spełnienie formalności oraz wymogów to czas od około 8 do 20 tygodni. Największą ilość czasu należy przeznaczyć na remont i przystosowanie lokalu do obowiązujących norm. Zezwolenia nie otrzyma osoba, jaka na przykład: prowadzi albo wystąpiła z wnioskiem o zdobycie zezwolenia na prowadzenie obrotu hurtowego produktami leczniczymi, posiada na terenie województwa więcej niż 1 procent aptek ogólnodostępnych, jest członkiem grupy kapitałowej w definicji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, której członkowie posiadają na terenie województwa więcej niż jeden procent aptek ogólnodostępnych. Prawo do zdobycia zezwolenia na prowadzenie apteki ma osoba fizyczna, osoba prawna a także niemająca osobowości prawnej spółka prawa handlowego.

Żeby zdobyć zezwolenie na prowadzenie apteki, powinniśmy do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego złożyć specjalny wniosek i dokumenty poświadczające o tytule prawnym do pomieszczeń lokalu. Niezbędny jest też wyciąg z rejestru, plan oraz opis techniczny pomieszczeń, opinię IS, imię i nazwisko farmaceuty będącego odpowiedzialnym za prowadzenie apteki. Za udzielenie zezwolenia pobierana jest opłata o wartości pięciokrotnego min. wynagrodzenia za pracę zdefiniowanego na podstawie przepisów o minim www.nowafarmacja.com.pl/Franczyza-19.html ebreak–>

Podmiot posiadający aptekę jest obowiązany zatrudnić Kierownika Apteki. Może nim być jedynie farmaceuta, który ma co najmniej 5 lat stażu pracy w aptece. Może mieć także 3 lata, jeśli ma specjalizację z dziedziny farmacji aptecznej. Jak widać apteka franchising to sporo załatwiania, lecz wiele późniejszych korzyści. Najgorsze to przejść okres weryfikacji, ponieważ trochę to trwa, ale kiedy już nasza apteka będzie otwarta, to można być pewnym pewnego interesu. Zdecydowana większość takich punktów prosperuje bardzo dobrze, a nawet idealnie. Nie mamy się więc co martwić, czy nasz interes będzie opłacalny.