Propozycja na działalność – budowa hal produkcyjnych pod wynajem

Jeżeli szukasz pomysłu na firmę, pragniesz zainwestować pieniądze w ciekawy sposób i obawiasz się ryzyka – ten tekst na pewno jest dla Ciebie. Powstał on z myślą o ludziach, którzy dysponując odpowiednimi środkami wypatrują pomysłu na budowlę z dużą stopą zwrotu, pewnego jak też sprawdzonego w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Mam dla nich wyjście – postawienie hali produkcyjnej pod wynajem.

hala produkcyjna

Autor: Schüco
Źródło: Schüco

Po wejściu Naszego kraju do Unii Europejskiej nasze granice są otwarte dla zachodnich przedsiębiorców. Dosyć wielu z nich zdecydowało przenieść swój zakład do naszej ojczyzny.

Frapują Cię przedstawiane tu sprawy? Jeżeli tak, to kliknij dodatkowo ten odnośnik – znajdziesz tutaj ważne informacje (http://www.efematic.pl/o-nas/), które też Cię zainteresują.

Firmy te działają na regule wynajmowania magazynów, hal produkcyjnych. Szukają lokali o wielkich przestrzeniach, najczęściej z zapleczem biurowym itp. Lokata w hale przemysłowe może być zatem strzałem w dychę (więcej o projektowaniu hal produkcyjnych). W Polsce powstają całe regiony ekonomiczno-handlowe bądź ściśle fabryczne. Tytuł własności gruntu w sąsiedztwie rozwijających się biznesmenów zagwarantuje nam nie jedynie stałych najemców, ale też efektywne wykorzystanie ziemi.

Analizy wykazują, że zainteresowanie tego typu usługami jest bardzo duże oraz bezustannie wzrasta. Nie trzeba wiele, ażeby stać się konkurencyjnym na tymże rynku. Dobrze jest jednak zatroszczyć się o zasadnicze funkcjonalności konkretnej hali przemysłowej a także infrastrukturę działki – bliskość do drogi, podłączenia wodne itp.

Ile kosztuje zbudowanie hali na wynajem? Koszta są naturalnie zróżnicowane, zaś przesłanką ostateczną będzie naturalnie rozmiar konkretnej hali (więcej o budowie hal magazynowych). Od jej metrażu bowiem, w zestawieniu z położeniem jak też głównymi funkcjonalnościami zależy ostateczny koszt budowli. Stylistyka samego wykonania ma mniejsze przesłanie, jednak użycie godziwych tworzyw a także dbałość o szczegóły będą dodatkowymi plusami za dzierżawą właśnie naszego obiektu.

Czy przeczytane tutaj informacje są niebanalne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://www.workservice.pl/praca/magazynier/chrzanow/), która również z pewnością okaże się zachęcająca.

hala

Autor: Nicholas Eckhart
Źródło: http://www.flickr.com

Ocenia się, że koszt wybudowania hali o wymiarach 10 m x 25 m x 4 m, z blaszanym pokryciem dachowym waha się od 240 do 370 tys. złotych (sprawdź ceny stalowych hal). Szacując, że średni koszt najmu takiego obiektu to ok. 9 tys. złotych, koszta zainwestowanego kapitału zwrócą się po około 4 latach.

Właściciele mniejszych hal przemysłowych mogą liczyć na czynsz w wysokości kilku tys. złotych.