W jaki sposób najlepiej ubezpieczyć samochody ciężarowe? Jest wiele wyznaczników dobrego wyboru ubezpieczyciela, sprawdź na jakie aspekty zwrócić uwagę

Firmy transportowe są zmuszone zapłacić za zakup oraz zarejestrowanie zakupionych pojazdów, jednak nie są to jedyne wydatki. Prowadząc firmy transportowe lub inną działalność gospodarczą z użyciem samochodów ciężarowych, kierownicy tych firm muszą się liczyć z kosztami ich eksploatacji, jak i z ubezpieczeniem tych pojazdów.

Ciężarówki

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli firma ma jeden czy dwa samochody ciężarowe, to koszt ich ubezpieczenia raczej nie zrujnuje finansów firmy, ale jeżeli jest to firma typowo transportowa – to ubezpieczenie ciężarówek będzie generowało znaczny wydatek. Z pewnością właściciele tych wozów będą zmuszeni zakupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, a kwota jaką trzeba będzie zapłacić uzależniona jest od wielu elementów: miejsca, a także od firm ubezpieczeniowych, których oferta jest dość zróżnicowana. Właściciele pojazdów powinni dokładnie ją przeanalizować – ubezpieczenia komunikacyjne DBK Group.

Zakres ochrony ubezpieczenia OC (sprawdź też: oc przewoźnika umownego) został ustawowo dokładnie określony, dlatego zakres ochrony, jaki oferują firmy ubezpieczeniowe, jest ten sam, lecz cena zmienia się u wszystkich ubezpieczycieli. Żeby dokonać rozliczeń jak i dobrych porównań kwot jakie trzeba zapłacić za ubezpieczenia OC auta dostawczego, należy wciąć pod uwagę jakieś kryteria dotyczące samochodu, właściciela oraz regionu, w którym firma świadczy swoje usługi. Rozbieżności w kosztach ubezpieczenia są spore, dlatego zagadnienie finansowanie pojazdy ciężarowe można rozumieć różnie – w zależności od czynników branych pod uwagę – ubezpieczenia komunikacyjne DBK.

Samochody ciężarowe

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo potrzebna jest analiza rynku ubezpieczeniowego. Jedni ubezpieczyciele uznają przebieg naszego wcześniejszego ubezpieczenia, niektórzy jednak nie – niestety wówczas cena ubezpieczenia drastycznie wzrasta.

Zobacz informacje i odkryj serwis (http://infinitex.pl/oferta/), który na pewno Cię zainteresuje. Nie zwlekaj ani chwili! Zrób to natychmiast! Na pewno nie będziesz żałować.

Również to trzeba mieć na uwadze, iż najczęściej firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę to, czy ciężarówka jest własnością jednej osoby mającej działalność gospodarczą, czy spółki. Jeśli mamy do czynienia ze spółką, to kwota ubezpieczenia OC jest wyższa. Ubezpieczenie AC to już zupełnie inna historia. Jest ono znacznie droższe i bardziej złożone. Najlepiej kupować tego typu ubezpieczenia w pakietach, tak jak ubezpieczenia nieobowiązkowe OCP i OCS. Ze szczegółami takich ubezpieczeń trzeba zapoznać się w oddziałach ubezpieczycieli.