Fundusze na wakacje

mając na uwadze, że mało kto w Polsce ma jakiekolwiek zasoby pieniężne, okazuje się, że spora część osób finansuje swoje wakacyjne wyjazdy kredytem. Zaciąganie pożyczki gotówkowej lub wykorzystywanie karty kredytowej w celu sfinansowania wakacji, to prosty sposób na ziszczenie wakacyjnych planów.

Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach to propozycja dla wszystkich osób potrzebujących nagłego zastrzyku gotówki. To rozwiązanie nie wiąże się z wypełnianiem zbędnych formularzy, oraz informacji, czy posiadamy zaciągnięty kredyt.

pieniądze

Autor: Neil Rickards
Źródło: http://www.flickr.com

Cechą dodatnią tego rodzaju pożyczek jest bez wątpienia większa anonimowość. Brak zaświadczenia wiąże się głównie z tym, że o zadłużeniu nie dowiaduje się pracodawca, księgowa czy ktoś, kto mógłby taką wiadomość wykorzystać przeciwko naszej osobie.

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, należy jednak przemyśleć indywidualne możliwości i liczyć się z obowiązkami. Czy decydujemy się ponieść dodatkowe koszty? Jeżeli jednak jesteśmy pewni, iż brak gotówki to tylko przejściowy stan, kredyt bez zaświadczeń o zarobkach jest korzystnym rozwiązaniem.

bankomat

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Na urlop poza granicami kraju nie zaszkodzi też zabrać ze sobą kartę płatniczą. Może leżeć bezczynnie w portfelu i pełnić rolę finansowej rezerwy, po którą sięgniemy w razie nadprogramowych wydatków. Plastikowy pieniądz okaże się niezbędny, gdy zamarzy nam się skorzystać z wypożyczalni aut oraz (sprawdź serwis) zarezerwować pokój w hotelu. Karty kredytowe to doskonałe zabezpieczenie w nagłych sytuacjach, których nabycia nie planowaliśmy przed wyjazdem.

A co z osobami, które nie dysponują żadnymi nagromadzonymi środkami, a jednocześnie nie chcą oraz (pełna treść) nie mogą zapłacić za urlop karta kredytową czy pieniędzmi z pożyczki gotówkowej? Racjonalnym posunięciem w takiej sytuacji jest odkładanie na ten cel przez niemal cały rok poprzedzający wyjazd. Konta oszczędnościowe dostępne są niemal w każdym banku. Aby wybrać odpowiednie konto dobrane do naszych finansowych możliwości i oczekiwań możemy przeczytać ranking kont oszczędnościowych jakich w sieci jest spora ilość. Tak rozsądne posunięcie bez wątpienia pozwoli uzbierać odpowiednią sumę, przynosząc nam radość i samozadowolenie.