Reguły wyliczania deklaracji podatkowych, jak wypełnić coroczny pit aby wszystko było dobrze policzone

Końcówka kwietnia to dla każdego kto pracuje okres, gdy musi się rozliczyć z fiskusem. Obowiązek ten dotyczy każdego, kto uzyskał w minionym roku nawet minimalny dochód. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozliczenie zrobić nieco wcześniej, wręcz będzie to znacznie korzystniejsze wyjście jeśli będzie się miało jakieś odliczenia.

czas na rozliczenie pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Trzydziesty kwiecień, a jeśli jest to sobota lub niedziela, to pierwszy roboczy dzień maja, to ostateczna data, za to zeznania można składać praktycznie od początku stycznia. Koniecznie pamiętać trzeba o tej dacie, spóźnienie choć o jeden dzień będzie za sobą niosło konieczność tłumaczeń w urzędzie skarbowym, a przeważnie będzie się to kończyć także karą pieniężną.

Czasu na obliczenie i wysłanie zeznania jest cztery miesiące, więc osoby, które nie zdążyły w tym terminie najczęściej zwyczajnie zlekceważyły sobie ten obowiązek.

Zobacz ten unikalny serwis www (https://www.sawyer.com.pl) – prezentuje on zbliżoną tematykę i z pewnością także Cię zaintryguje. Nie zwlekaj więc i kliknij tutaj!

Jeżeli ktoś pozostawił sobie złożenie deklaracji na ostatnią chwilę, to może ją ostatecznie przesłać listem poleconym, jako termin liczyć się wtedy będzie data stempla pocztowego.

Oprócz samego wysłania deklaracji ważne jest także jej prawidłowe policzenie. Wszelakie pomyłki mogą skutkować koniecznością korygowania zeznania, a w niejednej sytuacji również karą finansową. Dlatego też należy dokładnie wyszczególnić każdy dochód, jaki się uzyskało w poprzednim roku. W prostych przypadkach, gdy ktoś nie posiada firmy ani nie będzie miał jakiś poważniejszych obliczeń, wypełnienie zeznania jest bardzo łatwe, szczególnie jeżeli będzie się miało dostęp do komputera czy internetu. Niezwykle przydatne w wypełnianiu zeznań są programy, dzięki którym można sprawnie policzyć całe zeznanie. Bardzo popularne są również portale księgowe, które pozwalają rozliczenie podatków w sieci, za pomocą swoich narzędzi. W razie potrzeby służą one także, za niewielką opłatą, pełnym wsparciem księgowych i pomocą podczas wypełniania deklaracji. Czasami warto wydać kilka złotych i mieć pewność, że wszystko zostanie odpowiednio wypełnione, niż tracić później czas na tłumaczenie się w urzędzie skarbowym.